CHP, yarın Milli Eğitim Müdürlüğüne siyah çelenk koyacak

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur İl Başkanı Barış Ayten, yarın (24 Haziran 2016 Cuma günü) saat 16,00 sıralarında Atatürk’e hakaret eden yardımcılarına sessiz kalan Milli Eğitim Müdürü’nü protesto etmek amacıyla Fakir Baykurt Kavşağı’nda toplanarak Milli Eğitim Müdürlüğü’ne önüne yürümek ve siyah çelenk koymak için çağrı yaptı.

Geçtiğimiz günlerde kamuoyunun “devlet güdümlü sendika” diye bildiği Memur Sen’e bağlı Eğitim Bir Sen’in Burdur Öğretmenevi salonundaki İl Divan toplantısında sendikanın Genel Başkan Yardımcısı, “Milli Eğitim müfredatındaki Atatürkçü etkileri silip atmalıyız” demişti. Bu söylem ülke kamuoyuna bomba gibi düşmüş, yaygın basında geniş bir yer bulmuştu. O zaman Burdur CHP İl başkanı Barış Ayten de sert bir açıklama yaparak, Atatürk’e hakaret edilmesine seyirci kalan Milli Eğitim Müdür yardımcılarını istifaya davet etmişti. Geçen zaman içinde herhangi bir gelişme görmediğini belirterek sosyal medya üzerinden açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Burdur İl Başkanı Barış Ayten, yarın (24 Haziran 2016 Cuma günü) saat 16,00 sıralarında Atatürk’e hakaret eden yardımcılarına sessiz kalan Milli Eğitim Müdürü’nü protesto etmek amacıyla Fakir Baykurt Kavşağı’nda toplanarak Milli Eğitim Müdürlüğü’ne önüne yürümek ve siyah çelenk koymak için çağrı yaptı.

Ayten şöyle dedi:

“Bir Sendikanın genel kurulunda; Atatürk’e hakaret edenleri ayakta alkışlayan Milli Eğitim Müdür Yardımcılarını görevlerinden istifaya davet etmiş haklarında soruşturma talep ederek, olayın takipçisi olacağımızı ifade etmiştik. Ancak bugüne kadar bir adım atılmamıştır. Atamıza hakarete sessiz kalan Milli Eğitim Müdürünü protesto etmek ve tepkimizi göstermek için 24.06.2016 Cuma günü saat 16.00 da Fakir Baykurt kavşağı önünde buluşup oradan yürüyerek Milli Eğitim Müdürlüğü önüne siyah çelenk bırakıp açıklama yapacağız. Mustafa Kemal’in ne manevi kimliğine ne de devrimlerine hakaret ettirmeyiz. Bu mücadele, adımların atılmaması durumunda artarak devam edecektir. Kamuoyuna saygılarımızla.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir