CHP’de olağanüstü kurultay hamlesi

İlk Gün Muhaliflerin 353 İmzaya Ulaşması

Kılıçdaroğlu İçin Çanların Çalmaya Başladığının İşaretini Verdi

MHP’nin başına gelen CHP’ye de bulaştı. Muhalifler olağanüstü seçimli kurultay için imza toplamaya başladı. İlk gün 353 imza toplandığı belirtildi. Süre 15 gün…

CHP‘de imzaların toplanması için gereken 15 günlük sürenin ilk gününde 353 rakamına ulaşan muhalifler, bin 266 delegeden 634 imzaya alabilmek için geri kalan 14 gün içerisinde 281 imza toplamak zorunda.

“Mağdur –dediği hapisteki FETÖ ve PKK’lileri- dayanak yaparak iktidar olma”yı öngören, 7 Haziran/ 1 Kasım 2015/ darbe sonrası süreçte 104 bin mağdur muhabbeti ve 24 Haziran 2018 tarihlerinde 4 kez denenen “HDP’yi Meclis’e sokarak AKP iktidarını yıkma” stratejisiyle her seferinde duvara toslayan ve oy kaybeden CHP’nin muhalif kanadı, İnce önderliğinde harekete geçti. Ülke çapında seçimli olağanüstü kurultay toplamak için noter tasdikli imza kampanyası başlattı. CHP Parti Meclisi Üyesi (PM), eski Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, toplam bin 266 delegesi bulunan CHP’de ilk gün 353 imzaya ulaştığını ifade etti. Yasal süre olan 15 gün içinde kritik sayı olan 634 imzaya ulaşılması gerekmektedir.

Muhalifler, geri kalan 14 gün içerisinde 281 imzayı toplaması durumunda CHP Genel Merkez yöneticilerinin 45 gün içerisinde Kurultayı toplama zorunluluğu bulunuyor. Bu durumda 59 gün sonra (14 Eylül 2018 tarihinde) CHP seçimli olağanüstü kurultaya gidebilir.

Parti üst yönetimi ve genel merkez yöneticileri muhaliflerin yeterli imzayı toplayamayacağını savunurken, muhalifler bu sayıya ulaşacaklarını hatta geçebileceklerini belirtiyor.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir