Coşkulu 30 Ağustos yürüyüşü

30 Ağustos Zafer Bayramı yürüyüşü yoğun bir katılımla coşku içerisinde gerçekleştirildi.

Burdur Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 100. Yılı nedeniyle düzenlediği Zafer Bayramı yürüyüşü yoğun bir katılımla coşku içerisinde gerçekleştirildi.

Çatalpınar mevkiden başlayan Kortej yürüyüşüne Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve eşi Hülya Ercengiz, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, CHP İlçe Başkanı Serkan Şimşek, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Cumhuriyet Meydanında son bulan yürüyüşte konuşan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz “Biz tam 100 yıl önce Anadolu’yu bize yurt yapan Ulu Önder gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha rahmet minnet ve şükranla anıyoruz. Ruhları şad olsun. Biz eğer bu ülkede gerek demokratik bir devlette Cumhuriyet ilkelerine bağlı yaşayabiliyorsak eğer o gün kanlarını canlarını gözlerini kırpmadan her bir hendek deki her bir atalarımıza borçluyuz. Atatürk’e inanmış arkadaşlarının yürüdüğü bu yolda biz hiç durmadan yarının çocuklarına bu ülkeye bırakabilmek için gözümüzü kırpmadan mücadelemize devam edeceğiz. Ne bir emperyalist ne de o içerdeki işbirlikçileri bu ülkeyi Türkiye Cumhuriyeti olmaktan başka bişi yapamaz, bundan kimsenin şüphesi olmasın. Biz ki Atalarımıza borcunu sadece çalışmak ile ödemek adına her geçen gün daha fazla gayret gösteriyor isek günü geldiğinde gözümüzü kırpmadan yine ölüme gideriz bundan da kimsenin şüphesi olmasın. “Biz Türk oğlu Türk’üz” Anadolu’nun her bir karışı da Türk’ün kanıyla sulanmıştır. Bu yüzden burada yapılacak hiçbir operasyon tutmaz tutmayacaktır. Sizleri seviyoruz Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 100 yıl önce büyük zaferle taçlandırdığı ve bizlere yurt yaptığı bu Anadolu topraklarına canımızın son damlasına kadar savunmaya devam edeceğiz. Bayramımız kutlu olsun. Bir daha hiçbir şekilde bu topraklar üzerinde yeni bir zafer için mücadele etmek zorunda kalmayalım. Gerekirse de her türlü zafer için canımızı vermeye hazır olduğumuzu herkes bilsin. Hepinize teşekkür ediyor. Bayramımız kutlu olsun” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.