“Engelsiz Üniversite Ödülleri”nden MAKÜ’ye İkinci Defa Turuncu Bayrak

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından belirlenen kriterlere göre yapılan değerlendirmeler sonucunda Türkiye’deki üniversitelerin engellilere yönelik çalışmalarını dikkate alarak verilen “YÖK 2022 Engelsiz Üniversiteler Ödülleri”nde, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) İstiklal Yerleşkesi ile Veteriner Fakültesi ödüle layık görüldü.

Engelli öğrencilerin eğitim ve öğretimin yanında ayrıca sosyal ve kültürel faaliyetlere de katılımına destek olmak, gerekli uyarlamaların, alt yapının ve donanımların sağlanması ve üniversitelerde engelsiz bir ekosistemin oluşturulmasını teşvik etmek üzere 2018 yılından bu yana uygulanan YÖK Engelsiz Üniversite Ödüllerinde MAKÜ İstiklal Yerleşkesi ikinci kez, Veteriner Fakültesi ise ilk kez Mekanda Erişilebilirlik Ödülü olan Turuncu Bayrak almaya hak kazandı.

Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz konu hakkında yaptığı açıklamada, “Üniversitemiz, öğrencilerine daha yaşanabilir bir yerleşke sunabilmek adına yaptığı çalışmalar sonucunda ‘Mekanda Erişebilirlik’ alanında YÖK tarafından ikinci defa ödüle layık görülerek tekrar Turuncu Bayrağın sahibi oldu. Tüm gayretimiz, engelsiz bir üniversite inşa etmektir. Veteriner Fakültemizi ve ekip arkadaşlarımı yürekten kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.