“Demir çitler döşenen tren yoluna geçitler toplumsal huzur ve barış için elzemdir”

Burdur Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Dr. Mehmet Göker yazılı bir açıklama yaparak, geçtiğimiz yıl elim bir tren kazası sonucu Serpil Erçömek’in ölümü üzerine DDY’nca belirlenecek iki bölgeye üst geçit yapılmadan demiryollarının demir bariyerlerle kapatılmaya başlanması üzerine, üst geçitlerin yapılmamasının toplumsal barış ve huzur için elzem olduğu konusunda yetkililerin dikkati çekti.

Menderes ve Şirinevler mahallelerini demir raylar birbirinden ayırır.

Demir yolu boyunca hiçbir güvenlik tedbiri alınmamıştır.

7 Aralık 2021 tarihinde Serpil Erçömek rayları geçerken tren çarptı ve öldü.

Bunun üzerine Devlet demir Yolları (DDY’nca) demir yolunun bariyerle kapatılmasına ve belirlenecek iki bölgeye üst geçit yapılmasına karar verildi.

DDY, dün demir bariyer çalışmasına başladı.

Ancak üst geçitlerin çalışması görülmedi.

Bu kapsamda Burdur Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Dr. Mehmet Göker yazılı bir açıklama yaparak, “dün itibarı ile Devlet Demiryolları tarafından  şehir içerisinde kalan bölümlere demir çitler döşenmeye başlanması ve mahalleleri adeta ortadan ikiye bölmesi mahalle sakinlerinin tepkisine neden olmuştur” dedi.

Tren yolunun ve istasyonun, en başından beri Organize Sanayi’nin alt tarafına taşınmasını talep ettiklerini belirten Milletvekili Göker, “Organize Sanayinin alt tarafına taşınmasını ve Menderes Mahallesi, Hızır İlyas Mahallesi ve Bağlar Mahallesi ile şehir arasından geçen tren raylarının kaldırılarak tren istasyonun Organize Sanayinin altına götürülmesini söylemiştik. Söylemeye de devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

Göker sözlerine, “Söz konusu bölgeye bir an önce alt ya da üst geçit yapılması toplumsal huzur ve barış için son derece elzemdir” uyarısında bulunarak son verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.