Burdur’da tren çarpan kadın öldü

Burdur Şirinevler Mahallesinde tren yolunda rayları geçerken trenin çarptığı kadın hayatını kaybetti.

Burdur Şirinevler Mahallesinde ne yaya geçidi ne de hemzemin geçidi bulunmayan, mahallenin ortasından geçip giden, yayaların Allah’a emanet olduğu güvenlik tedbirlerinden mahrum tren yolunda raylardan geçmekte olan SE adlı kadına sabah saatlerinde Baladız istikametinde seyreden yük treni çarptı.

Makinistlerin haber vermesiyle olay yerine gelen 112 Acil ve polis ekipleri kadının hayatını kaybettiğini saptadı.

Merhumenin cansız bedeni Savcılığın incelemesinin ardından Burdur Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Polis kazayla ilgili soruşturma başlattı.

Muhammet Fatih Başçı’nın Yenigün’deki haberine göre, makinistler, kadının yağmur nedeniyle şemsiyesini önüne iyice eğdiğinden dolayı treni görmediğini, kendilerinin kornaya basmalarına karşılık olayın saniyeler içinde cereyan ettiğini ifade ettiler. Belirtildiğine göre, hayatını kaybeden SE, çocuğunu okula bırakarak geri dönerken kaza geçirdi.

Kazanın yaşandığı mahallin muhtarları, geçmişte defalarca yaya geçidi ve hemzemin geçidi yapılması için başvurularını, ancak bütçe yetersizliği gerekçe gösterilerek hassas davranılmadığını söyledi.

‘DEFALARCA YETKİLİLERE DURUMU BİLDİRDİK’

Menderes Mahallesi Muhtarı Kadir Çelik,

“Biz 2019 yılından beri bunu tüm resmi makamlara bildirdik. Vali beye bildirdik. Önceki Valiye bildirdik. Şimdi ödeneğimiz olmadığı için 2023 yılına aktarıldı. Tüm gelen raporlar elimizde mevcut. Defalarca bunu yetkililere bildirdik. Çocuklarımız ölmesin. Bizim 2 kilometre arayla ne hemzemin geçit ne yaya geçidimiz var. Hiçbir şeyimiz yok. Burada duyarsız kalıyorlar. Yine bir velimizi daha kaybettik burada. Çocuklarımızı kaybettik. Biz duyarsız kalmadık ama çocuklarımız ölüyor, öksüz kalıyor” dedi.

‘2009 YILINDAN BERİ SEYLEYE SÖYLEYE DİLİMDE TÜY BİTTİ’

Şirinevler Mahallesi Muhtarı Ahmet Emre de,

“Çok üzücü bir olay daha yaşadık. Ben bunu 2009 yılından beri söyleye söyleye dilimde tüy bitti. Her gelen Valiye bunu söylüyoruz, her toplantıda dile getiriyoruz, çok güzel notlar alınıyor ama maalesef ki duyarsız kalınıyor. Tüm yetkililerin haberi var. Burada canlar yanıyor, insanlar ölüyor”  ifadelerini kullandı.

‘BÜTÇE OLMADIĞI İÇİN İNSANLAR ÖLSÜN MÜ?’

“Benim küçüklüğümde burada alttan bir geçit vardı” diyen Emre, “Yolun yükselmesinden dolayı o da kapatıldı. Şimdi bütçe yok diyorlar. Bütçe olmadığı için insanlar ölsün mü? Ben Valimizi, Belediye Başkanımızı, Milletvekillerimizi duyarlılığa çağırıyorum. Bu konuda derhal bütçeyi bir kenara bırakıp gerekirse biz para toplayalım bu işi bitirelim. Buraya üst geçit yapılmasını istiyoruz” diye konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.