Düğünde aynı makyaj malzemesi 35 kişiye virüs bulaştırdı

Kontrollü Toplumsal Hayatı yanlış değerlendirerek tam normalleşme saymamız, yeni Normalin 3 mecburiyetine uymamamız nedeniyle salgının yeniden nüksetmesi ve tırmanışa geçmesi sürüyor. Bu kapsamda Ordu’da inanılmaz bir Koronavirüs olayı meydana geldi. Salgının yeniden yükselişe geçmesinde en önemli etkenlerden biri olan düğünde aynı makyaj malzemesini kullanan 35 kişiye Koronavirüs bulaştı.

Koronavirüsü 80 günde alteden ve uluslararası milletler camiasının desteğinin işareti olarak al bayrağı Alplerin zirvesine yansıtılan ülkemiz ekonomik zorunluluklara ve vatandaşlarımızın sorumsuzluğuna yenildi. 80 günlük emek heba edildi. Bakan Koca’nın dediği gibi, yeni Normalin 3 mecburiyetine uymamakla son 45 günde “en yüksek pozitif tanı (yeni hasta) sayısına ulaştık. Kritik göstergemiz olan ağır hasta sayısı, genellikle risk grubunda olup hastalığına yakalananlarla artıyor.”

Koronavirüs salgınında yeni vaka artışlarında en önemli nedenlerden birisi düğünler…

İnternetHaber adlı internet gazetesinin haberine göre, ancak Ordu’da öyle bir olay yaşandı ki, böylesini ilk defa duyacaksınız.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Koronavirüs Kriz Masası üyesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Faik Ayık, kentte bir düğünde aynı makyaj malzemesini kullanan 30-35 kişiye koronavirüs bulaştığını söyledi.

Ordu’da yerel bir televizyon kanalında yayınlanan programa katılan Ordu Büyükşehir Belediyesi Koronavirüs Kriz Masası üyesi İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Faik Ayık, Kovid-19 ve yayılma şekilleri hakkında bilgi verdi. Kentte en çok yayılmanın düğün, cenaze, nişan, mevlit gibi kalabalık insan topluluklarının bulunduğu etkinliklerde görüldüğünü söyledi.

İstanbul’dan gelen korona hastasının makyaj malzemesi…

Dr. Ayık, 24 Temmuz’da Altınordu ilçesinin Saraycık Mahallesi’nde yaşanan karantina uygulamasını anlatarak, “düğün, cenaze, nişan ve mevlit gibi organizasyonlarda çok çok dikkat etmek gerektiğini, yakın temaslardan kaçınılmasını özellikle söyledik. Örnek olarak Saraycık Mahallesi’nde bir karantina uygulaması oldu. Oradaki düğünde İstanbul’dan gelen pozitif kişinin makyaj malzemesinin 20 kişi tarafından kullanılmasından dolayı yaklaşık 30-35 kişi pozitif oldu“ dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir