Elektrik üretecek ikinci tesis de hazır

Entegre Katı Atık Bertaraf Tesisi’nde sona doğru

Burdur Belediyeler Birliği ve Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, inşaatı devam eden Entegre Katı Atık Bertaraf Tesisi’nde incelemelerde bulundu.

Başkan Ali Orkun Ercengiz, Atlas İnşaat Sanayi ve Ticaret Limitet Şirketi tarafından inşaatı devam eden ve sıfır atık projesiyle yola çıkılan Burdur Entegre Katı Atık Tesisi’nde,  inorganik atıkların ayrıştırılarak, sınıflandırıldığı MBA bölümünde incelemelerde bulunarak, mevcut durumu ve işlevi hakkında bilgi aldı. 

Burdur Belediyeler Birliği olarak hayata geçirilen Burdur Entegre Katı Atık Tesisi’nin Türkiye’nin en modern ve örnek tesisi olduğunu ifade eden Başkan Ercengiz, tesisimizin yapım aşamasında sona doğru yaklaştık. Atlas İnşaat tarafından Yap-İşlet-Devret modeliyle 29 yıllığına kiraladığımız bu alanda, enerji üretiminin yanı sıra, sıfır atık projesiyle yola çıktığımız tesisimizin en önemli bölümlerinden bir tanesindeyiz. Bu tesisimizde, geri dönüşüme kazandırılabilecek bütün inorganik malzemelerin ayrıştırılması, sınıflandırılması ve yeniden geri dönüşüme kazandırılması sağlanacak. Bununla birlikte organik atıklardan da maksimum verim ve enerjinin alınabilmesi için Türkiye’nin en modern tesisimizi Burdur’umuza kazandırmış bulunuyoruz. Yaklaşık bir ay içerisinde atıkların, geldiği andan itibaren son noktaya kadar verimli bir şekilde kullanılmasının en güzel metodunu da bu tesisimizde göreceğiz.  Ülkemize ve Burdur’umuza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir