Emekli polislerden Antalya’da terör partilerini kapatılmamasına sert tepki

Emekli polisler Antalya’dan ‘HDP, DBP gibi terör partileri kapatılsın’ çağrısı yaptı

Türk polisine yumruk atan Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Milletvekili Saliha Aydeniz’e Antalya’dan sert tepki geldi. 15 Temmuz Vatan Şehitleri Derneği ile Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği, ortak açıklama yaptı. Açıklamada, terör örgütü PKK’nın siyasi kolu tüm partilerin kapatılması çağrısı yapıldı.

İş yoğunluğu gerekçesiyle AYM PKK’nın siyasi kanadı HDP’yi kapatmada ayak sürüyor.

Diğer yandan “HDP Kapatılsın” talebi büyüyor.

Antalya’dan, terör örgütü PKK’nın siyasi uzantısı tüm partilerin kapatılması çağrısı geldi.

Basın açıklamasına 15 Temmuz Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği Başkanı Zeki Kılınç, Kamu Yararına Çalışan Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Başkanı Hanifi Eker, dernek üyeleri katıldı. Vatan Partisi Antalya İl örgütü de eyleme destek amacıyla heyet olarak katıldı.

TÜM TERÖR PARTİLERİ KAPATILSIN!

PKK’nın siyasi kolu HDP’nin Öcalan için yaptığı kışkırtma eyleminde HDP’li vekiller polislere tehditler savurmuş, DBP’li Milletvekili Saliha Aydeniz polise yumruk atmıştı. 15 Temmuz Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği ile Kamu Yararına Çalışan Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği, ortak açıklamayla olayı protesto ederek PKK yanlısı tüm terör partilerinin kapatılması çağrısında bulundu.

15 Temmuz Vatan Şehitleri ve Gazileri Derneği Genel Başkanı Zeki Kılınç, HDP ve DBP’nin kapatılması çağrısı yaptı. Kılınç, “Gazi Meclis’te vatan haini terörist vekil istemiyoruz. Türk polisine tokat atan vekil hiç istemiyoruz” dedi.

3600 EK GÖSTERGE AYRIM GÖZETİLMEKSİZİN TÜM POLİS TEŞKİLATINA VERİLMELİDİR

Açıklamada ayrıca 3600 ek gösterge konusuna da değinildi.

Kamu Yararına Çalışan Polis Emeklileri Sosyal Yardım Derneği Şube Başkanı Hanifi Eker de, ayrım yapılmaksızın tüm polis teşkilatına ek göstergenin verilmesini istedi. Açıklamada, “ Bir kısım polisin sırf 2 yıl eksik okudu diye üvey evlat muamelesi yapılmaması” istendi; bu “muamelenin kırgınlığa sebep olduğu” ileri sürüldü.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.