Eminevim’in foyaları ortaya çıkmaya başladı

Burdur caddelerinde de stant açan Eminevim’e tapu tepkisi

Eminevim isimli firmanın ‘Kurtköy 5YÜZ60’ isimli projesinden konut ya da arsa alan vatandaşlar, mağdur oldukları ve 5 yıldır tapu alamadıkları iddiasıyla Ümraniye şubesi önünde eylem yaptı. ‘Eminevim artık emin değil’, ‘Eminevim pişmanlıktır’ yazılı pankartlar taşıyan mağdurlar, tapularına kavuşmak istediklerini belirtti.

Sözcü gazetesinin haberine göre, Toplu Konut İdaresi (TOKİ’nin) bir sosyal medya reklamında ismini izinsiz kullandığı için hakkında suç duyurusunda bulunacağını açıkladığı ve Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da “bunlar, Çiftlik Bank işine dönmesin” diyerek, Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’a çağrıda bulunduğu Emin Grup A.Ş.(Eminevim’den) konut ya da arsa alarak mağdur olduklarını iddia eden vatandaşlar, Ümraniye şubesi önünde eylem yaptı.

“EMİNEVİM ARTIK EMİN DEĞİL”

‘Eminevim artık emin değil’, ‘Tapumuzu istiyoruz’ ve ‘Eminevim pişmanlıktır’ yazılı pankartlar taşıyan bir grup vatandaş şirketin Ümraniye şubesi önünde eylem yaptı. Eminevim’in geliştirdiği Kurtköy 5YÜZ60 isimli proje ile yıllardır ev sahibi olma hayali kuran vatandaşlar tapularını istedi.

5 YILDIR TAPU BEKLİYOR

Konu ile ilgili olarak vatandaşlar şikayetvar.com isimli sitede şu yorumlarda ve şikayetlerde bulundu.

Eyüp

“Ben 1235900 numaralı Eminevim müşterisiyim. 80 aylık 200 bin tl ev için kayıt yaptım kayıt yaparken bana peşin olarak verilen 20 bin tl’yi taksitle ödeyebileceğimi söylediler, ödeme devam ederken SMS mesajıyla sürekli ev teslim tarihinin geciktirileceği mesajları geldi şubeye sorduğumda ”taksitleri ödüyorsanız SMS’leri dikkate almayın” dendi fakat 7 ay ev teslim gecikmesi SMS mesajından sonra merkez arandı peşinatlar geciktirildi denilerek teslimatın 7 ay geçirildiği söylendi. Oysa yanlış bilgi veren kendileri taksitlerin ödendiği hesap hareketlerinde görülmesine rağmen sorun çıkartıyorlar.

Sonra başvuru ve şikayetlerimizden sonra Eminevim merkezden arandım 8 ay taksit ödendikten sonra ocak 2021 de durumun düzeltileceğini söylediler, Konya Eminevim şube müdürü aradı aynı şeyleri söyledi.”

Metin

“Eminevim yanılttı ve oyalıyor.”

“Ben ev için yazıldım. Bana dediler ön ödeme yap seni öne alalım, alınmadım oyalandılar. Neymiş imza atmamışım. Cayarsam paran yanarmış. Ben engelli biriyim,   devlet bana yardım ediyor, ben onun için imza atmadım dediler erken teslimat için dediler attım.  Psikolojim bozuldu.”

Alican

“1081273 üye numaralı Eminevim müşterisiyim. İkiz çocuk olmasından ve maddi imkânlardan dolayı teslimata 6-7 ay kala ayrılmak zorunda kaldım. Ödemeyi birkaç ay sonra deseler yine anlarım ama 6 ay sonraya gün vermek nedir. 2017 yılından beridir ödeme yapıyorum. Bir de arayıp siz kamu görevlisiniz başka yerlerde şikâyette bulunmayın diye tehdit ediyorlar. Evet, kamu görevlisiyim her yerde reklamınızı yapacağım bundan emin olabilirsiniz. Yakında kendinizi haber sitelerinde ve gazete manşetlerinde görürsünüz. Faizsiz ev deyip duygu sömürüsü yapıyorlar ama yapılan akıl mantık işi değil. Bunun için iki bu hafta önce “CİMER” e başvuruda bulundum. Ayrıca Tüketici Mahkemesi emsal kararlar var en kısa zamanda avukat aracılığı ile dava açacağım.”

Serap

“Eminevim’e üye olurken bana anlatılanların sonradan tutarsızca değişmesi beni çok şaşırttı. Başında ara ödeme yapıldıkça teslimat tarihi öne çekilir diye vaatlerde bulundular. Sonra yaptığım ara ödemelerde teslimat tarihinde bir değişme olmadı ben bir çocuk okutmaya çalışan biri olarak maddi sıkıntılarımdan dolayı emin evimden ayrılmak istedim fakat bana para iadesinde kesinti olacağını ve 6 ay sonra ödeme yapılacağı söylendi. Paramı hemen almam gerekiyor. Sonuçta ben ödeme zorluğu çektiğim için ayrıldım.”

5YÜZ60 KURTKÖY PROJESİ HAKKINDA

Eminevim sitesinde yer alan proje tanıtımında “Fethin 560. yılına özel” ifadeleri yer alıyor. Proje tanıtımı şu ifadelerle sürüyor:

“Eminevim güvencesi ile sunulan 5YÜZ60 Kurtköy, İstanbul’un hızla gelişen, modern yüzü olmaya aday Kurtköy içinde adeta parlayan bir yıldız olacaktır.

“Eminevim’den yepyeni bir yaşam alanı 5YÜZ60 Kurtköy… Gelişmiş mimari tekniklerin modern bir tasarımla buluşması, hayatı kolaylaştıran daha yaşanır hale getiren detaylarla donatılmış mükemmel bir proje.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.