İYİP’ten istifa eden Özdağ, bombaladı

İYİ Parti Kurucular Üyesi ve İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında İyi Parti’den istifa ettiğini duyurdu. Özdağ ‘İyi Parti CHP’nin uydu partisi haline gelmiştir’ dedi.

Eski Kamu Sen Genel Başkanı, Konya Milletvekili İsmail Koncuk ile birlikte yeni bir parti kuracağı söylenen İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

“İYİ Parti kuruluş amacından uzaklaşmıştır” diyen Özdağ’ın açıklamalarının satırbaşları şöyle:

İYİ PARTİ’DEKİ FETÖ’CÜ SIZMA DEVAM ETMEKTEDİR

Kuruluş amacından uzaklaştığının altını çizen Özdağ, “tasfiye edilen Türk milliyetçilerinin yerine gelen 30 Ağustos’u bütün Türkiyelilerin bayramı diye kabul eden FETÖ’cü zihniyettir. İfadenin kanıtı, televizyonlarda, internette seyredebileceğiniz görüntülerdir. Hiç kimse inkâr edemez.

İYİ Parti’deki FETÖ’cü sızma, bugün de yapmış olduğumuz bütün uyarılara rağmen devam etmektedir. Bazı kesimler İYİ Parti’deki krizin 19 Ekim 2020’de benim CNN Türk’te İstanbul İl Başkanı ile ilgili açıklama ve sonrasında bana karşı kurulan komplo, yani ihraç komplosu süreciyle başladığını düşünüyorlar. Oysa Atatürk çizgisindeki Türk milliyetçilerinin tasfiyesi partinin kuruluş sürecinden hemen sonra başlamıştır” dedi.

AKŞENER’E KARŞI GENEL BAŞKANLIK MÜCADELESİ İÇİNDE OLMADIM

Genel Başkan’a karşı bir genel başkanlık mücadelesi içinde olmadığını vurgulayan Özdağ, “teşkilatları dahi, şüphe çekmesin, Özdağ’ın gizli gündemi var demesinler diye ziyaret dahi etmedim. Bu parti kurulurken Türk milliyetçilerine vermiş olduğum bir söz vardı, bu partiye FETÖ, PKK ve diğer etnik bölücü unsurlar, küreselleşmeye teslim olmuş kişiler ve gruplar sızamaz. Ben sadece bu sızma ile mücadele ettim. Bu Akşener’i rahatsız etmiş” ifadelerini kullandı.

PARTİ, CHP’NİN UYDU PARTİSİ HALİNE GETİRİLDİ

“Sarı sendikaların işçinin hakkını savunur gibi yaptığı”nı, ancak “savundukları”nın “işverenin çıkarları olduğu”nu belirten Özdağ, “bir de sarı muhalefetçilik var. Ödülünü Erdoğan tarafından yerli ve milli muhalefet olarak adlandırılarak alıyor. Cumhur İttifakı’nın varolma nedeni Akşener’in tek başına seçime girmeye cesaretinin olmamasıdır. İYİ Parti sadece yerel seçimlerden çırak çıkmadı, parti CHP’nin uydu partisi haline getirilmiştir. Bana kızacağınıza İYİ Parti’nin iç işlerine karışan İBB Başkanı’na kızın” çağrısında bulundu.

Özdağ açıklamalarının devamında şu ifadeleri kullandı:

AKŞENER, HDP’NİN KARS’I KAZANMASI KARŞISINDA SESSİZ KALDI

HDP Kars’ı Akşener’in yanlış tutumundan dolayı kazandı. Akşener, HDP’nin Kars’ı kazanması karşısında sessiz kalmıştır. Sürecin önünü açmıştır. Bu süreci durduracak mükemmel bir çözüm, hatta mükemmel ötesi çözüme rağmen bunu reddetmiştir.

KARA LİSTE İDDİASI

Kongrede delegelere dağıtılan bir kara listede üstü çizilecekler olarak açıklandık. Aday olmayan insanların üstünü nasıl çizersiniz? Meral Akşener listeden haberinin olmadığını söylüyor. Sayın Meral Akşener’in yalan söylediğini biliyorum. Bu liste Meral Akşener ve Koray Aydın tarafından oluşturulmuş. Bir önceki kongrede demokrasiye nasıl tecavüz edildiyse çarşaf listenin içinden yorgan liste çıkartılarak, bu kongrede de İYİ Parti’nin hukuk ve demokrasi mücadelesine ihanet edilerek komplo kurulmuş ve arkadan vurulmuşuzdur.

İL BAŞKANI İDDİASI

Tekrar söylüyorum. İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu, FETÖ ile iltisaklıdır. Akrabalarınızın hemen hepsi FETÖ ile ilgiliyse, kararlar FETÖ ile iltisaklı olduğunuzu söylüyor. Ayrıca, telefon kayıtlarınızda üst düzey FETÖ yöneticileri ile görüşmeler varsa, birisinde Ümit Özdağ’a bilgi verilmesini önleyin diye talepte bulunuluyorsa, evet, bu arkadaş FETÖ ile iltisaklıdır. İYİ Parti içindeki FETÖ’cü ilerleme devam ediyor.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.