Eski bir gazetecinin acı dolu sitemi

Sanatçı Berna Lâçin’in basın kartıyla Kovid19 aşısı olmasına eski bir gazeteciden sitem dolu tepki

Yıllarca büyük kurumlarda muhabirlik, editörlük, programcılık, yapımcılık yaptığını, “selde, depremde, yangında haber yaptığını, gece haberlerini sunduğunu, radyo programı yaptığını, köşe yazarı olduğunu, dört yıl boyunca ana haber bülteni sunduğunu belirten eski bir gazeteci Melike İlgün, “hiç ama hiç 212’im olmadı. 212 hep Kaf Dağı’nın ardında gibiydi; ne kadar yol alsan da bir türlü varamadığın” diye meslek hayatını özetleyerek, sanatçı Berna Lâçin’in gazetecilere özel 212’den sigortalandığı için aşı olmasına derin bir öfke besleyerek içinin sızladığını ifade etti. İlgün, “sahadakilere gazeteci sigortası yapmayanlar kimlere yapıvermişler. Ne acı!” diye sitemde bulundu.

Linkedin’deki hesabından yaptığı paylaşımda İlgün şunları söyledi:

“Kızgınlığım patronlara, yöneticilere olduğu kadar kendime de… Gazetecilik yapıp başkalarının haklarını savunup ararken kendi hakkımı aramamışım. Büyük yanlış!

“Bu paylaşımı, gördükçe hatırlayayım diye kendim için yapıyorum. “Hak yiyenle, kendi hakkını savunduğu kadar çalışanının hakkını savunmayanla çalışma Melike”

“Ben gazeteciliği bırakalı çok oldu. Bu konjonktürde dönmeye de niyetim yok. Yanlış anlaşılmasın, gözüm kimsenin aşısında değil. Ama bu pandemi şartlarında sahada koşturan, stüdyoda konuklar ağırlayan, haber merkezlerinde çalışan eski meslektaşlarım adına sessiz kalamadım.

“Not: 212’yi basın mensuplarına özel yapılan, avantajlar sağlayan sigorta olarak özetleyebiliriz.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir