Hırsızlık şüphelisindeki rahatlığa bakın!

Bilerek ve isteyerek, kişiye ya da kamuya ait bir mala, araca ya da ürüne zarar verme eylemi olan tam bir Vandalizm örneği

Lüleburgaz’da Lüleburgaz Belediyesi’nin Yeni Tören Alanı’na yerleştirdiği demir içeren yıldız şeklindeki süslemeleri kırıp toplayarak kayıplara karışan hırsız şüphelisinin serbest tavırları güvenlik kamerası görüntülerini izleyenleri hayretler içinde bıraktı.

Lüleburgaz belediyesi Basın Bürosunun paylaşımına göre, Lüleburgaz’da akıllara durgunluk veren bir hırsızlık olayı yaşandı. Bir şüpheli Yeni Tören Alanı’nda demirden yıldız şeklindeki süslemeleri yerinden sökerek kayıplara karıştı. Şüphelinin bu hırsızlığı süslemelerin içindeki demiri hurdacıya satmak için yaptığı tahmin edilirken olay an be an güvenlik kameralarına yansıdı. Hırsız şüphelinin rahat tavırları izleyenlere şoke etti. Lüleburgaz Belediyesi şüpheli hakkında suç duyurusunda bulunurken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Olay geçtiğimiz sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu 28 Mart tarihinde Yeni Tören Alanı’nda saat 11.30 sıralarında meydana geldi. Lüleburgaz Belediyesi’nin kente kazandırdığı Yeni Tören Alanı’ndaki yıldız şeklindeki kent süsleri kimliği belirsiz bir kişi tarafından çalındı. Olay sonrası yapılan kamera görüntüleri incelemelerinde bir şüphelinin sokağa çıkma kısıtlamasından da faydalanarak süslemeleri tek tek kırarak çaldığı görüldü.

Şüphelinin içinde demir olan süslemeleri hurdacıya sattığı tahmin edilirken, benzer suçlardan çok sayıda suç kaydı olduğu öğrenildi. Öte yandan yaşanan durumun ardından Lüleburgaz Belediyesi şüpheli hakkında suç duyurusunda bulundu.

Öte yandan şüphelinin hırsızlık için sokağa çıkma kısıtlamasının olduğu günü seçtiği görülürken, hırsızlık anındaki rahat tavırları dikkatlerden kaçmadı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir