“Etek boyu” kadar yargı

İstanbul Anadolu Adliyesi 2. İş Mahkemesi’nde görülen bir işe iade davası duruşmasında hâkim ile avukat arasında “etek boyu” tartışması yaşandı. Türkiye Barolar Birliği (TBMM) Başkanı Metin Feyzioğlu, söz konusu hâkim hakkında soruşturma başlatıldığını belirtti.

Bir ara Ergenekon ve Balyoz davalarında vatanseverleri ve Atatürkçü komutanları hapse atan yargı dönemi yaşandı.

Bunu takibeden dönemde FETÖ’cüleri ve PKK’li teröristleri hapse atan ve “altın devri”ni yaşadığı yorumlarına mazhar olan yargıya gelindi.

Yargının siyasallaştığı, siyasi iktidarın yargı üstünde vesayet kurduğu iddiaları kamuoyu kanaati haline geldi.

İstanbul Anadolu Adliyesi 2. İş Mahkemesi’nde görülen bir işe iade davası duruşmasında avukatla hâkim arasında “etek boyu” tartışması cereyan etti.

İstanbul Barosu Başkanı Mehmet Durakoğlu, mahkeme salonunda, kadın avukatın etek boyunun fotoğrafını çektirmek isteyen hâkimle tartıştı

Avukatın etek boyuna karışan hâkim, protestolar nedeniyle salonu terk etti.

TBB: HAKİM, MESLEKTAŞIMIZI TACİZ ETMİŞTİR

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanlığınca, İstanbul Anadolu Adliyesi İş Mahkemesinde duruşmada, bir kadın avukatın etek boyuna tepki gösteren hakimin, yargılama yaptığı işi bırakıp, avukatı kılığı kıyafeti yüzünden yargılamaya kalkıştığı, hatta fotoğrafını çekmeye teşebbüs ettiği belirtilerek, konunun sonuna kadar takip edileceği bildirildi. 

TBB’den yapılan açıklamada, İstanbul Anadolu Adliyesi İş Mahkemesinde üzücü bir olay yaşandığı, mahkeme hakiminin, bir kadın avukatın kıyafetine karıştığı, yetkisini kötüye kullandığı ve mahkemesini küçük düşürdüğü dile getirildi.

Açıklamada, “Hakim, aynı zamanda meslektaşımızı bu şekilde baskı altına almış ve taciz etmiştir. Yargılama yaptığı işi bırakıp, meslektaşımızı kılığı kıyafeti yüzünden yargılamaya kalkışmıştır. Hatta fotoğrafını çekmeye teşebbüs etmiştir” ifadesi kullanıldı.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.