Farklı ve özlenen bir devir teslim

Bucak Belediye Başkan vekili ve Kaymakamı, şimdiye kadar görülmemiş özlediğimiz namuslu devlet adamı tutumu sergiledi

Bucak Belediye Başkan Vekili ve Bucak Kaymakamı Yalçın Sezgin, 5 Eylül 2017 tarihinde başladığı ve 19 aydır sürdürdüğü Bucak Belediye Başkan Vekilliği görevini devrederken epeydir görülmemiş ancak özlediğimiz devlet adamlığı tutumu sergileyerek, 19 ay boyunca yapmış olduğu bütün harcamaları Belediye Websitesinde kalem kalem yayınladı.  

31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçiminde Bucak Belediye Başkanlığını 771 oy farkıyla AKP’li Emrullah Ünal kazandı.

Rakibi İYİP’li Av. Alpaslan Ahmet Dursun seçim sonuçlarına itiraz etti.

Yapılan yeniden sayım sonucu durumu değiştirmedi.

Mazbatasını alan Emrullah Ünal bugün törenle koltuğuna oturdu.

Ancak 19 aydır Kayyumla idare edilen Bucak Belediye Başkanlığı el değiştirirken görevini devreden Bucak Kaymakamı, uzun zamandır milletin görmediği ve özlediği bir devlet adamlığı ve şeffaflık örneği sergiledi. 19 ay boyunca yapılan Belediye harcamalarını kalem kalem, kuruş kuruş Belediye web sitesinden kamuoyuna duyurdu.

NNC Medya2nın haberine göre, Kayyum olarak görev yapan İlçe Kaymakamı Yalçın Sezgin yaptığı açıklamada,”5 Eylül 2017 günü devraldığım Bucak Belediye Başkan Vekilliği görevini 31.03.2019 tarihinde seçilen Sayın Emrullah Ünal’a bugün devrediyorum” dedi.

Konuşmasının devamında, “19 ay 5 gün süren Belediye Başkanlığı dönemimde devletimizin emrinde Bucaklı hemşerilerimizin hizmetinde, elimizden gelenin en iyisini yapma gayreti içinde olduk” diyen Kaymakam Sezgin, “bu süre içinde adalet, eşitlik, şeffaflık ve hesap verilebilirlik ilkeleri içinde hizmet etme anlayışını rehber edindik. Bu ilkelerin gereği olarak da bu süre zarfında yaptığımız bütün harcamaları ayrıntılı olarak Bucak Belediyesi resmi web sitesinde yayınlıyoruz, yine bu dönemde yapılan çalışmaları Bucak Bülteni olarak kamuoyuna sunuyoruz” diye konuştu.

Kaymakam Sezgin şunları söyledi:

“Belediyemizin temel görevlerinden alt yapı çalışmalarında ortaya koyduğumuz hizmetlerin yanında sosyal ve kültürel belediyecilik, çevreye duyarlı belediyecilik, vatandaş odaklı belediyecilik, şeffaf belediyecilik anlayışımızla Bucaklı hemşerilerimizin ve geleceğimizin teminatı sevgili gençlerimize hizmet etmenin gururunu yaşıyoruz.

Bu çalışmaları yürütürken emeği ve gayreti ile gece gündüz çalışan belediye personellerimize teşekkür ediyor. Belediye Başkanımız Emrullah Ünal ve ekibine başarı dileklerimle siz Bucaklı hemşerilerime selam ve saygılarımı sunuyorum.”

KİTABIM: “ATA ETİ, İTE OTU!”

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir