MAKÜ’de Türk Kök’e Farkındalık Konseri düzenlendi

Kök hücre nakli tedavisi bekleyen hastalar için Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılayı’nın işbirliği içerisinde uygulamaya koyduğu Türk Kök Projesi’ne bir destek de MAKÜ’den geldi. MAKÜ Türk Kızılay Genç Topluluğu’nca şarkıcı Mümin Sarıkaya’nın katılımıyla “Türk Kök’e Farkındalık Konseri” düzenlendi.


Batı Akdeniz Kök Hücre Bağış Kazanım Uzmanı Pınar Gümrükçüoğlu

Kök hücre nakli tedavisi bekleyen hastalar için Sağlık Bakanlığı ve Türk Kızılayı’nın işbirliği ile uygulanan Türk Kök Projesi’ne destek amacıyla MAKÜ Türk Kızılay Genç Topluluğu’nca şarkıcı Mümin Sarıkaya’nın katılımıyla “Türk Kök’e Farkındalık Konseri” düzenlendi.

MAKÜ KİMER’den alınan bilgiye göre, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ’de) gerçekleştirilen programın açılışında konuşan Batı Akdeniz Kök Hücre Bağış Kazanım Uzmanı Pınar Gümrükçüoğlu, şuan nakil bekleyen 2 bin hastanın olduğunu ve bu hastaların içinde iki veya üç ay ömrü kalmış hastalarının olduğunu belirtti. 

MAKÜ Türk Kızılay Genç Topluluğu tarafından Şarkıcı Mümin Sarıkaya’nın katılımıyla “Türk Kök’e Farkındalık Konseri” düzenlendi. Yoğun ilginin olduğu konserde, şarkıcı Mümin Sarıkaya sevilen parçalarını dinleyiciler için seslendirdi.

Konser öncesi Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde bulunmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren sanatçı Sarıkaya, Türk Kök Projesi ile binlerce kemik iliği örneği verildiğine dikkat çekerek kök hücre bağışçısının artmasına ve bilinçlendirme konularında destek vermeye çalıştığına vurgu yaptı.

Ülkemizin kan ihtiyacının tamamına yakınını gönüllü ve güvenli bağışçıların kan bağışları ile karşılayan Türk Kızılay’ı ve kemik iliği tedavisine dikkat çekilen konserde söylenen parçalara dinleyiciler de eşlik etti.

KİTABIM: “ATA ETİ, İTE OTU!”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir