Fen İşleri Kampusunun temeli atıldı

Burdur Belediyesince bölgenin en modern ev kapsamlı Fen İşleri Kampusunun temeli atıldı.

Burdur Belediyesi yeni Fen İşleri Kampusu için temel atma töreni düzenlendi. Sultanderesi mevkisinde düzenlenen temel atma törenine Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, MAKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Karaca, Belediye Başkan Yardımcıları Ali Say, Serdar Başgül ve Hasan Duygulu, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclis üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

Törende konuşan Başkan Ercengiz, “söz verdik, söz verdiğimiz gibi Burdur’a hizmet etmeye devam ediyoruz. Amacımız gayri siyasi bir anlayış içerisinde Burdur’a iyi bir şeyler bırakabilmek adına arkadaşlarımızla birlikte kaynaklarımızı en akılcı şekilde kullanmak için gayret gösteriyoruz. Göreve geldiğimiz 1 Nisan 2014 tarihinde Burdur Belediyesi’nin şirketlerle birlikte 54 milyon 317 bin 337 lira borcu vardı. Bunun yanında banka mevcutlarımız 125 bin TL, otopark için alınan 2 milyon 135 liraydı. 20 aylık sürecin ardından bugün itibariyle toplam borcumuz 45 milyon 51 bin TL. 20 ayda 9 milyon borcu kendi olanaklarımızla ödedik. Bir yandan borcumuzu öderken bir yandan da Burdur’a katlı otopark kazandırdık. Toplamda bankadaki mevduatlarla birlikte 18 milyon 424 bin liralık edinim elde ettik. Fen İşleri kampusunu 6 milyon 360 bin TL’ye tamamlayacağız. 300 gün için sözleşmemizi imzaladık. Fen İşleri Kampusumuza Fen İşleri, Park Bahçeler, Su İşleri, Temizlik İşleri ve İtfaiye Müdürlüğümüzü taşıyacağız” diye konuştu.

AVM’Yİ MUTLAKA YAPACAĞIZ

Fen İşleri Müdürlüğünün şu an bulunduğu alanın yeni bir ticari alan olarak Burdur’a kazandıracaklarını belirten Başkan Ercengiz, “Burdur halkına hizmet edecek yeni alanlar kazandıracağız. Kentsel tasarım çalışmalarını başlattık. Burdur halkının isteği olan alışveriş merkezini Burdur’a kazandıracağız. Fen İşleri Kampusumuzun Burdur’a hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Konuşmanın ardından protokol üyeleri butona basarak bölgenin en modern fen işleri kampusunun temelini atıldı.

Sultanderesi’ne temeli atılan Fen İşleri Kampusu, 6 milyon 360 bin TL’ye mal olacak ve toplam 5 bin metrekare alana inşa edilecek. Bölgenin en modern kampusu olma özelliği bulunan tesis, 2 kattan oluşacak. Fen İşleri, Park Bahçeler, Su İşleri, Temizlik İşleri ve İtfaiye Müdürlüğü’nün yer alacağı tesiste depolar, araçlar için lastik ve yağ değiştirme alanı, demir atölyesi, ahşap atölyesi, marangozhane, boyama ve pvc atölyeleri, proje odaları, revir, işçiler için dinlenme salonları, toplantı ve çalışma odaları, fuaye salonu, eğitim salonu, kantin, arşiv ve yemekhane yer alacak.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir