FETÖ ile mücadelede zafiyet

Bir yandan mücadele ediyormuş gibi yapmak diğer yandan ele geçenleri birer birer salıvermek…

Son birkaç günde olanlara bakalım…

Akşener ve Babacan’a FETÖ ithamları ve adli makamların harekete geçirilmesi…

Diğer yandan FETÖ’ye karşı mücadeleden hapis yatmış OdaTv’nin Genel Yayın Yönetmeni ve Sorumlu Haber Müdürü Barış Pehlivan’a Fethullah’a hakaretten ceza verilmesi…

Bir yanda başta TSK’ndeki ve Emniyet içindeki silahlı operasyonal kuvveti başta olmak üzere 10 binlerce FETÖ’cüyü hapishanelere tık; diğer yandan cezasını şimdi partinin bölünmesiyle çekilecek olan “AK Parti içinde FETÖ’cü yok” diyerek siyasi ayağına dokunma…

Zaaflar, büyüyerek sahibini yok eder.

Burdur’da da son zamanlarda FETÖ ile zafiyet ortaya çıktı.

25 Temmuz 2016 tarihinde Isparta’da FETÖ’ye karşı yapılan bir operasyonda gözaltına alınan, çıkarıldığı mahkemece yurt dışı yasağı bile konmadan serbest bırakılan ve oğlu Enes Hilal’le birlikte yurt dışına kaçan FETÖ firarisi Ispartalı iş insanı Mehmet Hilal namı diğer Köfteci Ramiz, yurt dışından yurda kaçak giriş yaparken yakalandı.

Burdur Gazetesi haberine göre, Burdur Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan Mehmet Hilal serbest bırakıldı. FETÖ’cü olmakla suçlanan Mehmet Hilal’in itirafçı olduğu iddia ediliyor.

2014 yılı Şubat ayından önce AK Parti Burdur Gençlik Kolları Başkanı olan, daha sonra bu görevinden AK Parti-FETÖ rekabeti şiddetlenince istifa eden Enes Hilal’in Köfteci Ramiz işyeri açılış seremonisine Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan da katılmıştı.

En son olarak 15 Temmuz ABD/FETÖ darbe kalkışmasının bastırıldığı, ilimizde meydanlarda miting gibi protesto eylemlerinin yapıldığı şartlarda Cumhuriyet Meydanında FETÖ’ye karşı eylemlere katılan, lokmalar4 dağıtan toplumda ünlü bir FETÖ’cü olarak bilinen ve sonradan tutuklanarak hapishaneye konan, Cumhuriyet Meydanında dönemin Valisinin vatandaşlarla hatıra fotoğrafı karesine girmeye çalışırken Vali tarafından azarlanan ve kovulan Toros Lokantası sahibi Bayram Suna da beraat etmişti.

Isparta’da haklarında o dönemde böyle haber çıkmıştı: ” Ispartalı İşadamı Mehmet Hilal 25 Temmuz 2016 günü Isparta’da yapılan FETÖ Operasyonunda gözaltına alındı. Fakat daha sonra serbest bırakıldı. Oğlu Enes Hilal’de FETÖ’den firarı olarak aranıyor. Yurtdışına kaçtıkları sanılıyor. Bu kişilere kaçma fırsatının kimler tarafından verildiği anlaşılamadı.”

FETÖ’cü baba-oğul halen bulunamadı

Aydınlık ve Ulusal Kanal’da yayınlanan “Burdur’da FETÖ’cüler bir bir kaçırılıyor” haberine Savcı Doğan’ın böyle tepki göstermişti.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.