FETÖ karşısında dik duruşlu komutan Kütahya’ya gidiyor

Jandarma Genel Komutanlığı’nın İçişleri Bakanlığı’na devrinden sonra ilk kez olmak üzere 22 Temmuz 2017 tarihli resmi gazetede yayınlanan İçişleri Bakanlığı Jandarma Genel Komutanlığı’nın atama kararnamesi ile Kütahya İl Jandarma Komutanı olarak atanan İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tayfun Dündar Burdur’a veda ediyor. Dündar komutan, ABD/ FETÖ darbe girişimi gecesi, Valilik Köşkünde toplantı halindeyken kendisini arayan ve kendisini Yurtta Sulh Konseyi’nin Sıkıyönetim Komutan olarak atadığını belirten FETÖ’cü haini sert bir şekilde azarlayarak ilimizde acı verici olayların önüne geçmiş ve kamuoyunda “Mustafa Kemal’in askeri” olarak algılanmıştı.

İlgili habere gitmek için tıklayınız

Jandarma Genel Komutanlığı’nın İçişleri Bakanlığı’na devrinden sonra ilk kez bir Jandarma Genel Komutanlığı atama kararnamesi geçenlerde yayınlandı. Birçok Balyoz ve Ergenekon mağduru komutan generalliğe terfi ettirilerek atamaları gerçekleşti. Bu kapsamda, Burdur’da yıllardır çalışan İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tayfun Dündar’ın da Kütahya İl Jandarma Komutanı olarak ataması yapıldı.

Bu vesileyle onuruna verilen veda yemeğine başta Vali Yılmaz ve Başkan Ercengiz olmak üzere protokol katıldı.

Askeri Gazinoda düzenlenen veda yemeğine Vali Yılmaz, Garnizon Komutanı P. Alb. Hakan Tutucu, Başkan Ercengiz, İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar, Tırtıllı Araç Sürücü Eğitim Alay Komutanı Tank Alb. Aytaç Tokçalar ve protokol katıldı.

Yemek sonrası Vali Yılmaz ve Belediye Başkanı Ercengiz, Burdur’a yapmış olduğu hizmetler anısına Dündar Komutana hediye takdim ettiler.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir