FETÖ soruşturmasından bir Vali daha…

Eski Burdur Valisi Hasan Kürklü, FETÖ soruşturması kapsamında açığa alındı.

Geçen yıl merkeze alınan eski Burdur Valisi Hasan Kürklü’nün FETÖ soruşturması kapsamında açığa alındığı öğrenildi.

Sözcü Gazetesi’nin DHA’ya dayandırdığı haberine göre, 15Temmuz ABD/ FETÖ’cü darbe kalkışmasını müteakiben ilk Valiler Kararnamesi’yle kızağa çekilen eski Burdur Valisi Hasan Kürklü İçişleri Bakanlığı’nın CİA casusu FETÖ/ PDY soruşturması kapsamında açığa alındı.

2014-2016 yılları arasında Burdur Valiliği görevinde bulunan ve 2016 yılındaki ABD beşinci kolu CİA casusu hain FETÖ darbe girişimini müteakiben çıkarılan Valiler Kararnamesi’yle kızağa/ Merkez Valiliği görevine atanan Hasan Kürklü İçişleri Bakanlığı tarafından ABD/ FETÖ soruşturması sebebiyle açığa alındı.

Bir başkan Burdur Valisi İbrahim Özçimen de hala hapishane bulun maktadır. Sabah Gazetesi’nin bulup görüntülediği ‘paralel devletin imamı’ Osman Hilmi Özdil’in kayınbiraderi olduğu ortaya çıkan, daha sonra bu gerçeğin açıklandığı İçişleri Bakanlığı mülkiye müfettişleri raporunun da Ergenekon Mahkemesi’ne gönderildikten sonra özenle saklandığı anlaşılan, 2010’da Burdur Valiliği’nden Bolu Valiliği’ne atanan İbrahim Özçimen de ABD/ FET soruşturması kapsamında tutuklu yargılanmaktadır.

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir