Gala Dans Gösterisi Büyük Beğeni Topladı

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Halk Oyunları Topluluğu ve Burdur Bale Dans Sanat Merkezi tarafından geleneksel hale gelen Gala Dans Gösterisi büyük beğeni topladı.

MAKÜ Konferans ve Sergi salonunda gerçekleştirilen ve Burdur Bale Dans Sanat Merkezi’nin de yer aldığı gösteride MAKÜ Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Türk Halk Oyunları Bölümü öğrencileri dünya dansları, ritim şov ile halk dansları performanslarını sergilediler.

MAKÜ Halk Oyunları Topluluğu akademik danışmanı ve Türk Müziği Devlet Konservatuvarı öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Nurgül Mıhladız, Türk Müziği Devlet Konservatuvarı Türk Halk Oyunları Bölümü Başkanı Doç. Dr. Zeynel Turan ve eğitmen Uğur Bulut’un katkıları ile hazırlanan program bale gösterisi ile başladı.

Programda daha sonra Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu Halk Dansları Festivali ve Yarışmasında 3 yıldır üst üste Burdur’a Türkiye şampiyonluğu getiren ve toplamda 4 kez Türkiye Şampiyonu olan MAKÜ Halk Oyunları yarışma takımı, İzmir ve Burdur Yöresi oyunlarını sergiledi.

Gösteri izleyicilerden tam not aldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.