Gazeteci Mustafa Arslan son yolculuğuna uğurlandı

Burdur basın camiasının en kıdemli gazetecilerinden, uzun yıllar DHA Muhabirliğinde bulunan, ardından basının dijitalleşmesine paralel olarak İlk Adım İnternet Gazetesi’ni kuran ve Burdur İnternet Gazetecileri Derneği’nin kuruculuğuna katılan Mustafa Arslan, bugün Sultandere mezarlığında son yolculuğuna uğurlandı.

TEK memuruydu.

Bu arada dinamik kişiliğine uygun olarak memurluğunun yanında DHA Muhabirliği görevini üzerine aldı.

Uzun yıllar Burdur DHA Muhabirliğini yürüttü.

Kendine özgü bir kişiliği vardı.

DHA Muhabirliği elinden alınınca çok üzülmüştü.

Köşesine çekilecek biri değildi. Gazetecilik sahasından ayrılmayı hiç aklından geçirmedi. Gazeteciliğin dijitalleştiğinin de farkındaydı. Burdur’da internet gazeteciliğini ilk başlatanlardan biri oldu. İlk Adım İnternet Gazetesini kurdu. İnternet Gazetecileri Derneği (BİGAD) kurucu kadroları arasında yer aldı.

Son ana kadar sahadan hiç ayrılmadı.

Mide kanseri teşhisi konduğunda bile ameliyata kadar geçen birkaç hafta içinde morali bozulmadan hiç bir şey yokmuş gibi işinin başından ayrılmadı. Ameliyatta midesinin tamamını aldıklarında bile hastaneden çıktıktan birkaç gün sonra sahadaydı. Gazetecilik aşkı böyle bir şeydi Mustafa Arslan’da.

Sonra o bir deri bir kemik zayıflığı ile ofisini açıp kapatırken amansız hastalık diğer organlara atladı. Yemek yiyemez oldu. Tekrar hastaneye yatması bir daha sağ çıkmamacasına cereyan etti. Yoğun bakıma alındı. Bir hafta on gün sonra hayatını kaybettiği haberiyle Burdur basın camiasını üzüntüye boğdu.

Bugün akşam üzeri ailesi, sevenleri ve basın mensuplarının omuzlarında son yolculuğuna uğurlandı.

Onun yorulmak bilmezliği, dinamizmi, meslek aşkı yolumuzu aydınlatan bir anı olarak daima zihinlerimizde yaşayacak.

KıvılcımHaber olarak Allah’tan rahmet, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı ve sabır temenni ederiz.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.