İşte tam da görevli gazeteci profili!

Sanayi Bakanı Varank’la Tarım Bakanı Pakdemirli’nin basın toplantısında AA muhabiri Musab Turan, basın dünyasını ayağa kaldıran bir soru sordu: “Ak Parti, şaibelerle anılan Soylu’dan daha mı küçük?”

Son zamanların mafya ve terörle sahada ölümüne savaşan ilk ve tek İçişleri Bakanı olan Soylu’yu “şaibeli” ilan ediyor. Hiçbir gazeteci böyle bir yorumda bulunamaz. Bulunursa ona gazeteci denmez.

Seçimlerin arifesinde bir şekilde ters düştüğü başkan adayları için “hele bir seçim yaklaşsın; elimde ne büyük veriler var! Perişan edeceğim, ona seçim kaybettireceğim” diyen gazeteciler gördük de böylesi görevli olduğu pişmiş kelle gibi sırıtanını görmemiştim.

Üstelik böylesi bir gazetecilik ucubesini savunan bir de kelli felli yayın organı var: Sözcü gazetesi…

Haberi “Kayış attı!” manşetiyle vermiş…

Şaibeli bir gazeteciyi manşete çıkarmış, belli bir çevrenin görevlisi olarak yıpratma savaşına girişmişler.

Şimdiye kadar birçok devlet görevlisi, bakan vs. takip ettim. Hiçbir gazetecinin bu ve benzeri bir soru sorduğuna şahit olmadım.

Bir kere soru soru değil; yorum!

Böyle bir soruyu ancak ve sadece bir görevli sorabilir.

Boş verin devletin ajansının bir muhabirini, hiçbir gazeteci devletin bakanına böyle bir soru soramaz. Kafayı sıyırmış olması lazım ya da dediğim gibi Gazetecilik Etik İlkelerinden ipini koparmış bir görevli olması gerekir.

Olayın her tarafından FETÖ akışıyor.

2’inci Milli Mücadele günlerindeyiz.

Ali Kemal’ler ister istemez sahne alacak.

Peyami Sabah’lar da olacak.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir