Göker, Kılıçdaroğlu’nun yanında konumlandı

Yenilgilerin ve “muhalefet”in partisi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve onun vizyonsuz, yenilmeye doymayan ve AKP’nin iktidarda tutulmasıyla görevli Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kâbusu olan muhalefet hareketi olağanüstü kurultay diye bastırıyor; imza toplamaya başladı bile; kamuoyundaki algıya göre CHP’nin doğum sancıları çektiği belirtilen koşullarda bölünmeye gidilmemesi için muhalefete yol verilmesi gerektiği açıkça dile getiriliyor; buna rağmen vücutlarının sıcaklığı ile koltuğun yarattığı ısının oturanlarda kaynak yaptığı ve o koltuklara yapışıp kaldığı izlenimi veren tutumlar da partinin gelecek vadetmediği yönünde kamuoyu oluşumuna katkı yapıyor. Bu kapsamda birkaç ay önce sosyal medya hesabından yönetime verip veriştiren ilimiz CHP Milletvekili Dr. Mehmet Göker, baş döndüren bir şekilde aniden fikir değiştirerek, parti ve kurultay kapsamında muhafazakâr bir tutum takınarak, “zamanında kurultay” dedi.

Yazılı bir açıklama yapan Dr. Göker, başlamış olan 35. olağan kurultay sürecinin 1 Kasım seçimleri nedeniyle yarım kaldığını hatırlatarak, şimdi “söz konusu bu sürecin doğal seyrinde tekrar işlemeye başladığı”nı belirtti.

OLAĞANÜSTÜ KURULTAYIN PARTİYE VE ÜLKEYE YARARI YOKTUR!

“Olağan kurultayımızın doğal sürecinde yapılması planlanmışken, bu günlerde olağanüstü kurultay talebinde bulunmanın Partimize ve Ülkemize herhangi bir yarar sağlamayacağı kanısındayım” diyen Göker, “önümüzdeki zorlu dönemde güçlü bir CHP’nin olması, halkın umutlarını diri tutacak ve kararlı bir şekilde mücadele etmesini sağlayacaktır. CHP’nin güçlenmesinin yolu sosyal demokrasinin ruhuna uygun olarak yapılacak olan kongre ve kurultaylardan geçmektedir” şeklinde değerlendirmede bulundu.

Göker şöyle devam etti:

OLAĞANÜSTÜ KURULTAYA GEREK YOK; KILIÇDAROĞLU’NUN YANINDAYIM!

“Bu bağlamda, Olağanüstü Kurultaya gerek olmadığını ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olduğumu tüm partili yoldaşlarımıza ve kamuoyuna saygıyla duyururum.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir