Gönül sofralarına ilgi gittikçe yoğunlaşıyor

2014 Mahalle İdareler Genel Seçimin arifesinde Erman Dönemi CHP’sinin başlattığı ve Başkan Ercengiz’in 5 yıllık dönem boyunca geleneksel hale getirerek sürdürdüğü Gönül Sofrası bugün Şeker Evleri sakinlerinin de katıldığı Armağan İlci’de kuruldu. Gönül sofralarına özellikle öğrenciler olmak üzere halkın ilgisi gittikçe artıyor.

Her mahallede kurulan ve genellikle hayırsever vatandaşlarca finanse edilen Gönül Sofrası bugün Armağan İlci sakinleri için kuruldu. Şeker Evleri sakinleri de sofraya katıldı.

4 koldan yüzlerce metrelik kuyruklarda vatandaşlar yemeklerini almak için sıra bekledi.

Başkan Ercengiz, bir baştan öte başa kadar vatandaşlara “afiyet olsun” dileklerinde bulundu.

Ayrıca kendisine ilgi gösteren ve kendisini daha önceden tanıdığını söyleyen bir kız çocuğuna iftar tabağını hazırlattırarak ve çevreden kendisine takılan vatandaşlara “vallahi kaynak yapmadım” diye espri yaparak kendi elleriyle masasına kadar götürüp verdi.

Başkan Ercengiz’e eşi Hülya Ercengiz, İş insanı Orhan Çiçek, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ferit Çelikbaş, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut, İYİ Parti İl Başkanı Faruk Erkan, Armağan İlci Mahallesi Muhtarı Yunus Bilgiç, Meclis üyeleri eşlik etti.

Anneler Günü’nü de kutlayarak başladığı konuşmasında Başkan Ercengiz, “sizler bizlere 31 Mart Mahalli Seçimlerinde bir 5 yıl daha görev vererek bize layık gördüğünüz için sizlere ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Burdur her şeyin en iyisini hak eden bir şehir. Her şey iyi olacak diyorum, Burdur’umuz için, Türkiye’miz için. Herkese afiyet olsun diyorum” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir