Görev şehidi Polis Akbaş’ın adı Gençlik Parkı’nda yaşatılacak

Burdur Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısında ek madde olarak gündeme alınan ve oy birliği ile kabul edilen karar ile Şehit Polis Selcan Akbaş’ın adı Bahçelievler Mahallesi’nde yer alan Gençlik Parkı’nda yaşatılacak.

Burdur Belediyesi Ağustos ayı meclis toplantısı Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in başkanlığında Sultandere Hizmet Binası Fen İşleri Kampüs Toplantı Salonu’nda yapıldı.  Sosyal mesafe kuralına uygun olarak gerçekleştirilen meclis toplantısında 9 gündem maddesinin görüşüldü. Ek Madde olarak gündeme alınan ve oy birliği ile kabul edilen kararla Burdur’da kovaladığı şüphelinin kendisine tekme atması sonucu düşerek kaldırıma başını çarpan ve şehit olan polis memuru Selcan Akbaş’ın adı, parkta yaşatılacak.

Ek gündem maddesini meclise Sunan Başkan Ercengiz, , “değerli arkadaşlar, bir görev şehidimiz var. Kendisi Burdurlu değil ama Burdur’da görev esnasında yaşamını yitirdi. Kendisine Allah’tan rahmet diliyoruz. Şehidimizin ismini de Eski Gençlik Parkı olarak bildiğimiz parkta yaşatmakla ilgili bir düşüncemiz olmuştu. Ek gündem maddesi olarak alınmasını oylarınıza sunuyorum” dedi.

Ek gündem maddesi olarak Belediye Meclisi’nde görüşülen madde, meclis üyelerinin oy birliğiyle kabul edildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir