Koronavirüse karşı tüm yetkililer toptan sahada

Vali Arslantaş: “Alınan kararlara sıkı sıkı uyarak pandeminin üstesinden hep beraber geleceğiz”

Ülkede Sars-Kov19 salgınının yeniden yükselişe geçmesi üzerine 81 ilde eşzamanlı olarak “Sağlık için Hepimiz için” sloganıyla yetkililer toptan sahaya indi. Bu kapsamda Burdur’da başta Vali Arslantaş olmak üzere kaymakamlar, komutanlar, müdürler ve tüm yetkililer kontrollü sosyal hayat dönemi içerisinde uygulanması gereken tedbirlerin kapsamlı şekilde kontrollerinin yapıldığı denetimlere katıldılar.  

Vali Arslantaş, İl Merkezinde katıldığı denetimler sırasında görüştüğü iş yeri sahiplerine Kontrollü Sosyal Hayat dönemini içeren bu sürecin önemine vurgu yaparak, Sağlık Bakanlığı bünyesinde oluşturulan Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda uygulamaya konulan tedbirlerin en hassas şekilde uygulanmasının gerektiğini belirterek, bu konuda bütün kesimlerden duyarlılık beklediklerini ifade etti.

Başta yürüttükleri hizmet alanında uymaları gereken kurallar olmak üzere maske, hijyen ve sosyal mesafeye dikkat etmeleri konusunda iş yeri sahiplerine uyarılarda bulunan Vali Arslantaş, herhangi bir eksiklik görmeleri durumunda kendilerine iletmelerini istedi. Ayrıca devam eden Pandemi tedbirlerinin İlimiz genelindeki uygulama sürecini konusunda görüşlerini aldı.

Denetim sonunda basın mensuplarına açıklamada bulunan Vali Arslantaş, pandemi ile mücadele çalışmalarımızın sokakta nasıl devam ettiğini görmek için sahada olduklarını belirtti.

Vali Arslantaş açıklamasının devamında, “Bilim Kurulunun tavsiyeleri doğrultusunda, Cumhurbaşkanlığımız ve Bakanlıklarımızın, Valiliğimizin aldığı kararlara ne kadar uyulup, uyulmadığı yerinde görmek üzere, Kaymakamlarımız, Vali Yardımcılarımız, Belediye Başkanlarımız, Sivil Toplum Örgütlerimizin Başkanları, İl Müdürlerimiz den müteşekkil çok geniş bir inceleme denetleme ekibiyle birlikte sokaktayız. Hem esnafımızı bu vesile ile ziyaret ettik, hem vatandaşımızı sosyal mesafe ve temizlik konusunda bir kez daha uyardık. Memnuniyetle gördük ki Burdurlu işin farkında mücadelenin bilincinde alınan kararlara harfiyen riayet etmeye çalışıyor. Bu vesileyle Vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Bu Pandeminin üstesinden hep beraber geleceğiz. Ancak gevşetmeden ve alınan kararlara sıkı sıkı riayet ederek üstesinden geleceğiz” dedi.  

Denetim sırasında Vali Arslantaş’a, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Reha Sermed Aygören eşlik etti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir