Grup Yorum şarkılarında terör örgütü DHKP-C eylemleri övülüyor

Adnan Menderes Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Atakan Hatipoğlu, son zamanlarda ölüm oruçlarıyla gündeme gelen, sosyal medyada şarkı söylemenin yasaklanması gibi masum bir gerekçenin arkasına sığınıldığı için geniş kesimlerin saflığından yararlanarak köpürtülen, muhalefet kesimlerinde tıpkı FETÖ ve PKK yandaşlarının “mağdur” ilan edilmesi gibi iktidar tarafından şarkı söylemelerinin engellendiği efsanesi yaratılan terör örgütü THKP-C’nin uzantısı Grup Yorum’un şarkılarında DHKP-C eylemlerinin şifreli olarak övüldüğünü söyledi.

DİZELERDE ŞİFRELİ SÖZLERLE THKP-C EYLEMLERİNİN ÖVÜLMESİ

Adnan Menderes Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Aydınlık yazarı Doç. Dr. Atakan Hatipoğlu, terör örgütü uzantısı Grup Yorum’un şarkılarında DHKP-C eylemlerinin şifreli olarak övüldüğünü söyledi.

Sosyal medyada Grup Yorum’a destek çıkanlara karşı tepki gösteren Aydınlık yazarı, Adnan Menderes Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Atakan Hatipoğlu, Grup Yorum’un bütün şarkılarının DHKP-C eylemlerinin “şifreli sözlerle övülmesi” olduğunu belirtti.

TERÖR FAALİYETLERİNİN PROPAGANDASININ MASUM SANAT ETKİNLİĞİ SANILMASI

Hatipoğlu, “Sevda” sözcüğünün ideolojiyi, “düşmek” sözcüğünün ölmeyi, “yola düşmek” deyiminin örgütlü terör faaliyetini, “yar” sözcüğünün iktidarı simgelediğini belirterek, “yâre ulaşmadan düşersen eğer, yarına sesinin yankısı kalır. Yani DHKP-C iktidar olsun diye polis otosuna ateş açar, pusu kurup güvenlik görevlisi katleder ve hücre evi baskınında öldürülürsen falan, merak etme biz senin halkın şehidi diye goygoyunu yaparız. Grup Yorum senin için de bir ‘türkü’, ‘marş’ falan besteler. Budalalara da terör faaliyetinin propagandasını masum sanat etkinliği diye dinlemek ve övmek düşer” dedi.

SOSYALİSTLİK ADINA SAVUNULAN BİR REZİLLİK

Son zamanlarda ölüm oruçlarında hayatını kaybeden Grup Yorum elemanları için yasa yatanlara bakarak, aralara “emperyalizm”, “faşizm” gibi kulağa hoş gelen sözcüklerin de serpiştirildiği bütün şarkılarında üstü kapalı terör eylemlerinin övülmesinin sanat faaliyeti olduğunu sanmak, “solculuk adına hiçbir şey bilmiyor olmak ve bildiğiniz zoka yutmuş olmak gerekir” diyen Hatipoğlu, sosyalizm adına savunulan bir rezillik olarak değerlendirdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir