‘Sana söz, yine baharlar gelecek; sana söz hiç bitmeyecek Tuana!’

Standart kalıp cümledir kendinden olmayana ‘A haber izle beyin ölümün gerçekleşsin!’ demek; hatta Osmanlı’yı yıkmak için Emmanuel Karasu’nun ‘her şey çok güzel olacak’ jargonu da şimdi Türkiye Cumhuriyeti’ni yıkmak için kullanılan bir şifre. Bunları bilmeyen saf CHP’li de kendilerine verilen bu sloganı yaymakla görevlidir. Bunları kullananları hemen tespit ederiz. Hatta profillerinde mutlaka Atatürk fotosu olur.

Sana nutuk ve Türk bayrağı gösterir, şeytana haç gösterenler gibi. Abartılı bir Türk bayrağı ve Atatürk fotosu vardır profillerinde. Bunlar azılı Türk ve Atatürk düşmanıdır oysa. Hayatında AKP’ye de hiç oy vermeyen bizleri bile bu lafla blokaja almaya çalışırlar. Bol çarşaflı kadın ve molla fotosu yayıp şeriat gelecek korkusu yaratmaya çalışırlar. Saf seçmen de korkar ve bunları güya “her şeyden habersiz akmal olan halkı, herkesi bilinçlendirmek için” yayar. Maksat hâsıl olur. Bir sürü tuzak sayfa takipçisidir bu saf seçmen. Aslında özgürlük, bağımsızlık istemeyecek kadar korkutulmuştur. Ya kırk katır ya kırk satır yılana sarılır. Aksi görüş ve emperyalizm diyenlere uzaydan gelmiş gibi bakar. Bu ülkenin tek sorunu T.’dir çünkü. O gidince her şey ucuzlayacak. Parası artacak, özgürlük ve “bahar” gelecektir safım için. Tatlı hayalleri vardır. Alice harikalar diyarında reklamını seyredip mutlu olur.

Amerikan tarzı yaşamı olacaktır yakında. Yurtdışı seyahatler, demokrasi, özgürlük. Yaşasın… Artık kimse hırsızlık yapmayacak, cici çocuk olacaktır. Herkes iş bulacak, maaşlar Mercedes, villa alacak seviyeye gelecektir. Afganistan böyle Afganistan olmuştur bilmez göremez. Aksini söyleyeni faşist ve demokrasi düşmanı, cahil, geri kalmış, yobaz, sağcı ve modası geçmiş ilan eder. Komşusunu, arkadaşını bile yargılar, sırtını döner Türkiye’yi bölme sofrasına dâhil olmuyorsa. Bu model hep bu tarzda çalışır bizim gibi ülkelerde. Brain washing (beyin yıkama) modelleri, NETFLİX (LGBT yayma

projesi), NGO’lar vs. vs. Troller sayfa sayfa gezer bizlerin sayfalarında. Atatürk ve bayrak tuzaktır.

Bunların arkasına gizler kendini. Başka şifreler de var. Şimdilik bu kadar ön bilgi yeter. Güzel günler gelsin ama Arap baharları olmasın. Yok oluruz. Sevgiler.

(Mustafa Yıldırım’ın Sivil Örümceğin Ağında “Project Democracy” kitabını herkes bu ülkede okumalı.

Tavsiye ederim.)

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.