“Hedef, Akkuyu Nükleer Santrali”

Emekli Amiral Yaycı, ABD kara kuvveti bölücü terör örgütü PKK’nın kundakladığı orman yangınlarının birer “çevre terörü” örneği olduğunu ve çıkarılan yangınların bir diğer amacının ise Akkuyu Nükleer Santrali olduğunu söyledi.

Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi (TDGSM) Başkanı Emekli Amiral Cihat Yaycı, Türkiye’de terör örgütü PKK tarafından üstlenilen orman yangınlarının hedefinin Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Rusya Federasyonu arasında sürdürülecek olan Akkuyu Nükleer Santrali olduğuna işaret etti.

Em. Amiral Yaycı, “Terör örgütü PKK’nın bir uzantısı olan Ateşin Çocukları tarafından üstlenilen ve sonrasında hainlerin ve FETÖ’cülerin rot balans ayarının ardından tweetleri silinen çevre terörünün bir hedefi de Türkiye Cumhuriyeti Devleti ile Rusya Federasyonu arasında sürdürülecek olan Akkuyu Nükleer Santralı projesidir” değerlendirmesinde bulundu.

Bu yangınlardaki nihai amaca değinen Yaycı sözlerine, “Buradaki nihai amaç PKK’yı fonlayan hasım unsurların olası bir facianın ardından ‘daha Termik Santrallerinizde güvenliği sağlayamıyorsunuz, Türkiye’de Nükleer Santral kurulması dünya adına tehdit olur’ algı yönetimi ile hem dünyayı Türkiye’ye karşı cephe aldırmak, hem de sosyal mühendisliğe maruz kalan vatandaşları devletle karşı karşıya getirmek amacını gütmektedir” şeklinde uyarıda bulundu.

Türkiye’nin verimli arazilerinin, ormanlarının, tarım alanlarının ve tabii büyükbaş/küçükbaş hayvanlarının dahi yakıldığı bir çevre terörizmi ile karşı karşıya olduğunu belirten Yaycı, “Bir diğer amacın ise Türkiye’de olası bir gıda kıtlığı yaratmak olduğu gözden kaçırılmamalıdır” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.