Her yiğidin bir yoğurt yiyişi vardır durumu

Resmi Bayramlaşmanın İçerik, Şekil ve Mekân

Olarak Değiştirilmesine Toplumda Nasıl Tepki Verildi

İlimizde önceleri Başkan Akkaya zamanından beri Cumhuriyet Meydanındaki Belediye Düğün Salonunda, ardından hizmete girmesiyle İstasyon Çay Bahçesi’nde gerçekleştirilen resmi bayramlaşma töreni ilk defa bu yıl yeni Vali şerif Yılmaz tarafından dipten tırnağa hem içerik yönünden hem de şekil ve organizasyon yönünden değiştirildi.  06,25’de başlayan Bayram namazından çıkışta saat 07,00 ile 07,45 arasına konan resmi bayramlaşma Ulucami avlusunda gerçekleştirilecek.

GENEL BİR MEMNUNİYET VE BENİMSEME DURUMU VAR

Yılların alışkanlığına dayanan mutat bir durumu değiştirmek ilk anda tepki çekeceği anlaşılır bir şeydir. Ancak resmi bayramlaşmanın yer ve zamanlamasıyla içeriğinin değiştirilmesinin insanları nasıl etkilediğini ve nasıl tepkiler doğurduğunu merak ettik. Protokolde ve vatandaşlar indinde bir telefon trafiği gerçekleştirdik.

“BALONLARIM VAR” ŞARKISINI SÖYLEDİ

Edindiğimiz izlenime göre, değişiklik genel bir memnuniyet yaratmış ve benimsenmişti. Ancak değişikliği eleştirmeye eğilimli olanların da sesi, Ulucami kısılmasına uğramış durumda. Bu tür gelişmelerin en uç muhalifi de “balonlarım var” şarkısını söyledi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir