Pelikan Dosyası Taylan mahreçli

Pelikan Dosyası, ‘keser döner, sap döner’ durumunun tezahürüdür başlıklı 23 Haziran 2016 tarihli yorum-haberimizde belirtmiştik; Burdur Pelikan Dosyasının, sosyal medya fenomeni Fuat Avni gibi, sıradan insanların ulaşamayacağı ve beceremeyeceği büyüklükte bir olay olduğunu belirtmiştik. Öngörümüz doğru çıktı. Pelikan Dosyası tarafından basına gönderilen bayram kutlaması e-postası bunun erken kanıtı oldu.

O yorum haberimizde şöyle demişiz:

Aylar önce Başbakan Davutoğlu’nu tasfiyeye yönelik olarak ortaya çıkan, “beraber yürüdükleri bu yollar”da bir zamanlar F Tipi cemaatin bel altı metotlarını örnek alan ve yeni Devlet Hastanesinin yeri konusundaki polemikler zemininde AKP Burdur Milletvekili Bayram Özçelik’i hedef alan Burdur Pelikan Dosyası e-postası kamuoyuna bomba gibi düşmüştü. Bu kapsamda ilgili çevrelerde açıklamalar ve tepkiler devam ediyor. En son olarak dosyada adından söz edilen ve Özçelik tarafından ortadan kaldırılacağı iddiasında bulunulan Burdur Sivil Toplum Platformu (BSTP) ve Burdur Tüketicileri Koruma Derneği (BURTÜKODER) Başkanı Kemal Arslan yazılı bir açıklama yaparak, ilimizin bir “sosyal medya sendromu”yla çalkalandığını, ancak “hukukun rafa kaldırıldığı dönemlerin toplumu dizayn etme metodları”yla değil, hukukun üstünlüğü kavramı çerçevesinde mücadele edilmesi gerektiği inancında olduğunu belirtti.

KESER DÖNER, SAP DÖNER,

BİR GÜN HESAPDÖNER; BUMERANS DÖNER SAHİBİNİ VURUR

Burdur Pelikan Dosyası’nın, 2008 yılında Oval Ofis’te çağımızın ve küreselleşmenin “tek dişi kalmış canavar”ı olan Bush’la varılan mutabakatın sonucunda düğmesine basılan, şimdi FETÖ diye mahkemelerde yargılanan ve MGSB’ne geçerek tehdit unsurları arasına alınan F Tipi cemaatle, Türk ordusuna ve milli kuvvetlere kurulan mide bulandırıcı, iğrenç, “alçakça ve ahlaksızca” kumpasların, Ergenekon, Balyoz vs Amerikan operasyonlarındaki yöntemlerin bugünlere yansıyan bir tezahürü olarak gündeme gelmekte olduğu belirtilmektedir.

BURDUR PELİKAN DOSYASI SOSYAL MEDYA FENOMENİ

FUAT AVNİ GİBİ SIRADAN İNSANLARIN ULAŞAMAYACAĞI BÜYÜKLÜKTE BİR OLAY

Ayrıca Pelikan Dosyası, Davutoğlu’nu tasfiye etmek üzere yaratılmış bir kumpastı. Karşı karşıya olduğumuz gelişme ise Pelikan Burdur Dosyası adıyla, dosyanın il bazında uzantıları oluşturulmuş görünüyor. Pelikan Dosyası, Ergenekon, Balyoz vs kumpaslarında insanların en mahrem yanlarının gizlice video çekiminin yapılmasına, sahte e-postalar, sahte deliller yaratılmasına dayanan iğrenç ve şeytanca, alçakça metodların kullanılmasıyla aynı yolun yolcularının bugünkü versiyonu olduğu ileri sürülüyor. Ayrıca Dosya, devasa bir sosyal medya fenomeni olan Fuat Avni gibi –belki de yurt dışı bağlantıları olan- sıradan insanların ulaşamayacağı ve beceremeyeceği büyük bir olay olduğu üzerinde duruluyor. Keser döner, sap döner; bir gün hesap döner denilmiştir. Belden aşağı vurma işleri bumeranga benzer, eninde sonunda döner sahibini vurur.

DEVLET İDARESİNDE İBRET ALINACAK VE DERSLER ÇIKARILACAK BİR DOSYA

1980’lerde başlayan ve 2 binlerden sonra zirve yapan hukukun üstünlüğü ilkesinden verilen tavizler, hukukun ve yasanın bir kerecik delinivermesinin günümüzde ulaştığı düzeyin bir tezahürü olarak Burdur Pelikan Dosyasının ibret alınacak, dersler çıkarılacak bir gelişme olduğuna dikkat çekiliyor.

Dosyanın hedefindeki şahsiyet olarak Milletvekili Özçelik, basına gönderdiği bir e-postada, “çok kıymetli basın mensubu arkadaşlar. Burdur Pelikan Dosyası adı altında alçakça ve ahlaksızca iftira ve yalanlarla şahsıma ve arkadaşlara saldırıda bulunulmuştur. Bu şeref yoksunu kişi veya kişiler hakkında hukuki yollara başvuracağımı bildiririm (…) Çamur at izi kalır anlayışı ile yapılan bu tür iftira kampanyası bizleri ziyadesiyle üzmüştür. (…) Bu şereften yoksun kişilerle hukuki yollarla mücadelemiz sürecektir” denilmektedir. Vekil Özçelik’in bu açıklaması kamuoyunda, Fuat Avni ile ne kadar mücadele edilebiliyorsa kendisinin de o kadar mücadele edebileceği bir olayla karşı karşıya olduğunun bilincinde bile olmadığı şeklinde algılandı.

YAZININ DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir