“İçeridekiler gariban değil casustur, haindir”

İktidarla muhalefet arasında FETÖ ve PKK suçluları ve tutukluları üzerinden devam eden tartışma alevlenerek sürüyor. Grup toplantısında konuşan MHP lideri Devlet bahçeli, FETÖ’cülükten hüküm giymiş, tutuklanmış, KHK ile görevinden atılmışlar hakkında mutat söylemi “garibanlar” olan İYİP lideri Meral Akşener’e yüklendi. Bahçeli, “içerdekiler gariban değil, casustur, haindir” diye çıkıştı.

“BAL GİBİ, BUZ GİBİ ORTAKSINIZ”

MHP lideri Devlet Bahçeli, CHP, HDP ve İyi Parti’nin inkar etseler de ortak olduklarını söyledi. İzmir’de CHP ve HDP’nin düzenlediği “Demokrasi için bir nefes” mitingini hatırlatan Bahçeli, “Bal gibi, buz gibi ortaksınız” dedi. ABD ve Avrupa merkezli demokrasi projeleriyle Türkiye’ye yönelik kuşatma girişimi olduğunu belirten Bahçeli, projenin yerli iş birlikçilerine de dikkat çekti.

Ulusal Kanal’daki habere göre, İzmir’deki CHP ve HDP’nin düzenlediği mitinge dikkat çekti. Türkiye’ye yönelik demokrasi adı altında operasyonel faaliyet yürütüldüğüne işaret etti.

HDP’NİN YÖRÜNGESİNE SABİTLENMEK, PKK ÇİZGİSİNE TAŞINMAK

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında gündemdeki konulara ilişkin dikkat çeken açıklamalar yaptı. CHP’nin HDP’nin yanı sıra FETÖ’cülere de sahip çıktığını savunarak, “CHP ile İP, HDP’nin yörüngesine sabitlenmenin yanı sıra PKK’nın çizgisine taşınmışlar, FETÖ’yle de tek yumurta ikizi haline gelmişlerdir. CHP’ye tutunmuş işbirlikçiler, bu ayrıma en ufak bir itina ve ihtimam göstermeden sözde KHK mağdurlarının tümüne yalan yanlış pek çok ifadeyle destek vermektedir“ dedi.

ABD ‘TÜRK DEMOKRASİ PROJESİ’ EŞİTTİR TÜRKİYE ‘BÜYÜK DEMOKRASİ KONFERANSI’

MHP lideri, Millet İttifakı’nın Türkiye aleyhine Atlantik merkezli kurulan projelerde rol aldığını söyleyerek, “ABD’deki John Bolton, Türkiye’deki çetesine demokrasi konferansı düzenlettirmiştir. ABD’de ortaya çıkan ‘Türk Demokrasi Projesi’nin senaristleri ne demişse, neyi önermişse, Türkiye’de toplanan lekeli ‘Büyük Demokrasi Konferansı’ da aynılarını söylemiş ve teklif etmiştir. Yani anlayacağınız her tarafımızdan içi boşaltılmış, sütunları kırılmış, boyası dökülmüş bir demokrasi kuşatması altındayız” diye konuştu.

İÇERDEKİLER, “GARİBAN” DEĞİL, EMPERYALİZMİN KANLI TETİKÇİLERİDİR

Partisinin grup toplantısında konuşan Bahçeli, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in “garibanlar” sözlerine de tepki göstererek, “Bu şahsın ‘gariban’ dedikleri 15 Temmuz kalkışmasını idare eden cuntacılardır, Gazi Meclis’i bombalayan şerefsizlerdir, vatandaşlarımızın üzerine bomba atan canilerdir, soruları çalan hırsızlardır, kumpasçı polislerdir, kalemini ve vicdanını satan savcı ve hâkimlerdir. İçerdekiler gariban değil, casustur, haindir, katildir, emperyalizmin kanlı tetikçileridir” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.