IHSLC 2020, Türkiye’de bir ilk olarak online hayata geçirilecek

Hayat akışımızı çok ani olarak değiştiren ve birbirimize moral vermeye ve dayanışma içinde bu zorlu süreci atlatmaya çalıştığımız Kovid19 şartlarında, Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ), bu zorlu dönemde eğitim ve öğretimlerini online olarak yapmaya gayret göstermesinin yanında konser, konferans ve panel gibi etkinlikleri de online olarak yapmaya hazırlanıyor.

Türkiye’de bir ilke daha imza atmanın gururunu yaşayan MAKÜ yine çok önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Onursal Başkanlığını MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz ve Kongre Başkanlığını Dr. Öğr. Üyesi Mümin Polat’ın yaptığı 3. Uluslararası Sağlık Bilimleri ve Yaşam Kongresi (3rd International Health Sciences and Life Congress, IHSLC 2020) 04-06 Haziran 2020 tarihleri arasında Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi bünyesinde online olarak yapılacak.

Ülkemizde sağlık bilimleri ve yaşam temel alanlarında yapılan araştırmaların ortak bir zeminde sunulabildiği ve ilgili araştırmacıların, akademiye gönül veren lisans/lisansüstü öğrencilerle buluşabildiği en büyük bilimsel organizasyonlardan biri haline gelen “Uluslararası Sağlık Bilimleri ve Yaşam Kongresi” yine çok kaliteli konu ve konuklarıyla her biri kendi alanında duayen pek çok bilim insanını, genç akademisyen ve akademisyen adaylarını “Online” olarak buluşturacak.

Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nde bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan IHSLC 2020 bu çapta ve katılımda tamamı uzaktan ve online olarak ülkemizde bir ilk olacak. Sağlık Bilimleri ve Yaşam alanında hem ülkemizde hem yurtdışında artık çok önemli bir yere gelmiş olan bu önemli bilimsel etkinliğe bildirileri ile 16 farklı ülke ve 63 üniversiteden yaklaşık 1000 bilim insanının hazırlamış olduğu 457 çalışma katılım sağlayacak. Kongre boyunca açılış programı, gala, konser ve dinletisi ile birlikte davetli konuşmacıların hazırladığı 3 panel gerçekleştirilecek olup, ayrıca kongre katılımcıları toplam 37 ayrı oturumda sözlü ve poster bildirilerini sunma imkanı bulacaklar.

Kongrenin kapanışı ise Rektör Prof. Dr. Adem Korkmaz’ın katılımı ve sevilen sanatçı Turgay Başyayla Söyleşi ve Dinletisi ile gerçekleştirilecek.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir