İlçeyi Halk Konseyi ile yönetmek

Tefenni yerel yönetimi, ilçenin temel sorunları üzerinde karar süreçlerinde halkla istişarelerin önemine bir örnek

Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, ülkemizde son dönemde yaygın olarak uygulanan bir yönetici tutumu olan “ben yaptım oldu”cu yöneticilikten farklı olarak Tefenni ilçesini Halk Konseyi ile yönetiyor. İlçenin ekonomik, toplumsal, kültürel ve beşeri bütün temel sorunlarının istişare edildiği, soru ve cevaplarla halkın bilgilendirildiği ve kararlar alındığı Halk Konseyi’ni toplayan Başkan Alagöz, pek çok konunun istişare edildiğini belirtti.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Tefenni Belediye Başkanı Ümit Alagöz, “müsademe-i efkârdan bârika-i hakikat doğar” sözünün gereğini yaparak Tefenni’de Halk Konseyi topluyor.

Halk Konseyi’nde Tefenni’de “yapımı devam etmekte olan Baraj Evleri Projesi başta olmak üzere, GES 2’den İzmir otobüs seferlerine, Sera ve Hal projemizden, Söbüce Alan yolunun, Burdur İl Genel Meclisi kararı ile bir firmaya, yeni yol yapımı karşılığında devredilmesine değin pek çok konu, istişare toplantımızda detaylı olarak konuşulmuştur” diye açıklama yapan Başkan Alagöz, istişare toplantısının “son bölümünü kıymetli halkımızla soru cevap şeklinde gerçekleştirdikleri”ni ifade etti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir