İLKSAN ilçe temsilcisi seçimleri tamamlandı

İlkokul öğretmenlerinin şehit yardımı, doğum yardımı gibi çeşitli adlar altında ilkokul öğretmenleri arasında 10 çeşit yardımda bulunan yardımlaşma sandığı İlkokul Öğretmenleri Sağlık ve Sosyal Yardım Sandığı (İLKSAN) seçimleri tamamlandı. Burdur’da yapılan İLKSAN temsilci seçimlerini Türk Eğitim Sen adayı kazandı.

İlimizdeki İLKSAN temsilcilik seçimlerinin sonucu hakkında “Eğitim çalışanları çok net bir şekilde #İlksanEminEllerde diyerek bir kez daha Türk Eğitim Sen’e olan güvenlerini ortaya koydular” diyerek açıklamada bulunan Türk Eğitim Sen Burdur Şube Başkanı ve KAMU SEN İl Temsilcisi Orhan Akın sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda, “Tercihleriyle, istikametimize onay veren kıymetli meslektaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Akın açıklamasının devamında şu görüşlere yer verdi:

“Oy veren ya da vermeyen tüm İLKSAN üyeleri emin olsun ki; arkadaşlarımız, 1996’dan beri olduğu gibi, önümüzdeki dönemde de emanetlerine sahip çıkmayı sürdürecektir. Meslektaşlarımızın alın teri olan birikimleri, yine ve yalnız onlar için hizmete dönüşmeye devam edecek. Bugün yapılan seçimle, İLKSAN’ın kaynakları ve imkanları üzerine hesap yapanların hevesleri bir kez daha kursaklarında kaldı.

Evet, bugün bir defa daha görüldü ki, eğitim çalışanları hür iradeleriyle tercih yapma imkanına sahip olduğunda, aklı selim tavır, tokat gibi birilerinin yüzünde patlıyor.

“İLKSAN üyelerinin aklıyla alay edercesine “Bağımsız adayları destekliyoruz” yalanıyla ortalıkta endam edenlerin foyaları bugün seçim mahallerinde ortaya çıkmıştır.

355 sendika yöneticisini aday gösteren, esir aldıkları okul ve milli eğitim yöneticileriyle eğitim çalışanlarını baskı altına alan, kamunun tüm imkan ve gücünü babalarının malı gibi tepe tepe kullanan, sonuç almaya yönelik her türlü iftira, yalan ve tezgaha sarılan “yoksunlar” bugün boylarının ölçüsünü aldılar!

“İLKSAN üyeleri, kendilerini kandırmaya çalışanlara bugün bariz şekilde dedi ki; “Gizli oy açık tasnifle yapılan bu seçimde irademize ipotek koyamayacaksınız, İLKSAN’ın karar alma sürecinde size yetki vermiyoruz.”

İşte bu kadar!

“Ne yaparsanız yapın, işte bu kadarsınız!

“Eğitim çalışanları, vicdanları ve hür iradeleriyle noktayı koymuştur: İLKSAN EMİN ELLERDE!

“Hayırlı olsun.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir