İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK) toplantısı, Burdur Valisi Ali Arslantaş Başkanlığında yapıldı. Geçen yıl boyunca program kapsamında bin 275 kişiye istihdam sağlandığı ortaya çıktı

Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nde yapılan toplantının açılışında konuşan Vali Arslantaş, yapılacak toplantının Burdur’un işverenine ve iş arayanına hayırlı olmasını diledi.

Ardından İİMEK 2020 Yılı Faaliyet Raporu Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Yunus Emre Akalın tarafından kurula sunuldu. Yapılan sunumda 2020 yılında yapılan toplantılarda alınan kararlar doğrultusunda 325 adet işbaşı eğitim, 9 adet TYP, 7 adet işgücü yetiştirme kursu olmak üzere toplam 341 kurs/eğitim-program faaliyeti gerçekleştirildiği belirtildi. Toplam bin 783 kişinin katıldığı eğitimler sonucunda bin 275 kişinin işe yerleştirildiği ifade edildi.

 Daha sonra İİMEK 2020 yılı Denetim Kurulu Raporlarının değerlendirilmesi yapıldı.

 İŞKUR tarafından uygulanan kurs, program ve projelerde Denetim Kurulu tarafından 2020 yılı Aralık ayı sonu itibariyle kurs ve program ve projelere yönelik 254 kurs ve programlarda denetim faaliyeti gerçekleştirildiği paylaşıldı.

Yapılan denetimlerde programlarda görülen eksikler için kurs ve program uygulanan işyerleri uyarılarak eksikliklerin giderilmesinin sağlandığı belirtildi.

Toplantının son bölümünde ise Kurul tarafından 2021 Yılı İŞKUR Meslek Edindirme Kursları Yıllık Eğitim Planının değerlendirilmesi yapılarak işgücü eğitim planı görüşülerek onaylandı.

Toplantı görüş ve önerilerin sunulmasıyla sona erdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir