İnce Burdur’da ince ince sokuşturdu

Burdur’da pensilvanya’yı Ziyarete Giden Epeyce

Varmış; Adı Lazım, Söylemem; Belki “Bayram”da Söylerim

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, bugün (7 Haziran 2018 günü) Burdur Belediyesi’nin Bahçelievler Mahallesi Gönül Sofrasını müteakiben Özgürlük ve Demokrasi Meydanı (eski Şeker Meydanı’nda) binlerce Burdurluya hitabetti. İnce, bir yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’a diğer yandan hain ABD/FETÖ darbecisi Fethullah Gülen’i yaşadığı Pensilvanya’da ziyarete gitmesiyle ilgili resimleri internette dolaşan Bayram Özçelik’e ince ince veriştirdi.

Seçim süreci ilerledikçe ve 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçim tarihi yaklaştıkça ittifaklar ve siyasi partiler arasındaki rekabet ve çekişmeler de kızışmakta, polemikler sertleşmektedir.

Milletin ilgisini esasen Cumhurbaşkanı adayları arasındaki polemik ilgilendirmekte, milletvekili seçimleri ikinci planda kalmaktadır. Esasen sonucu belirleyecek olan da Cumhurbaşkanlığı seçimi olacağı somut bir gerçektir. Zira icranın başı Cumhurbaşkanı olacaktır. Hükümeti o kuracaktır. Meclis dışından bakan da alabileceğinden, bütçeyi yapacağından, güvenoyu ihtiyacı bulunmadığından Meclis ve milletvekilliği artık yeni sistemde tali değer ve önemdedir. O sebeple millet gözünü Cumhurbaşkanlığı seçimine dikmiş durumdadır. Gündemi de o belirlemektedir.

Bu kapsamda bugün (7 Haziran 2018 günü), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Kütahya ve Isparta mitinglerinin ardından ilimize gelerek Belediye Bahçelievler Mahallesi Gönül Sofrasını müteakiben Özgürlük ve Demokrasi Meydanı’nda Burdurlulara hitabetti.

İşte İnce’nin konuşmasının satırbaşları!

İnce, konuşmasının büyük çoğunluğunu Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yüklenmeye ayırdı.

ŞEKER FABRİKASINI SATACAKSIN; KIRAATHANE AÇMA SÖZÜ VERECEKSİN!

Burdur’un merkezindeki Şeker Fabrikası’nı 487 milyona satacaksın; sonra çıkıp televizyona kıraathane açacağı vaatlerinde bulunacaksın; bir de diyor ki orada iskambil oynanmayacak! Yahu, sana mı soracağız iskambil oynarken! Ona da mı karışacaksın?

AŞ, İŞ, BİLİM, NANO TEKNOLOJİ DİYORUM; O GELMİŞ

16 YILIN SONUNDA KIRAATHANE AÇACAĞIM DİYOR; PROJEYE BAK, PROJEYE!

Meydan meydan geziyorum. Aş diyorum, iş diyorum, tenceredeki et diyorum; mutfağa giren dert diyorum; kadın bilir diyorum tencerede aş mı kaynar taş mı kaynar diyorum; gelecek diyorum gelecek; uzay diyorum; iletişim diyorum; nano teknoloji diyorum; endüstri 4.0 diyorum; kuantum diyorum; uzay madenciliği diyorum; o gelmiş 16 yılın sonunda kıraathane açacağım diyor; projeye bak projeye! Fabrika aç, fabrika!

MAZOTU ÇİFTÇİYE 3 LİRAYA VERECEĞİM!

Değerli Burdurlular, siz etin ve sütüm başkentiydiniz. Ne yazık ki hayvancılığın canına okudular. Sözüm söz, eğer seçilirsem, çiftçiye mazotu 3 liraya vereceğim.

BU ZİHNİYET TÜRKİYE’Yİ BARIŞTIRAMAZ!

Meydanlara çıkıyor. Ne proje var, ne vizyon! Varsa yoksa bana sataşıyor. Adaylığımın başında Akşener’i, Karamollaoğlu’nu, Demirtaş’ı ziyaret ettim. Kendisini de ziyaret ettim. Ayrım yapmadım. Hesaplarına da 500’er lira bağış yatırdım. Onların benim parama ihtiyaçları yok ama huzur istiyorum, barış istiyorum. Sonra Hakkâri’ye mitinge gittim. Orada Hakkârililere hepsinin adlarını söyleyerek selamlarını ilettim. O kalkmış, bunların içinden cımbızla Demirtaş’ı almış; millete diyor ki, “bakın Demirtaş’a ziyarete gitmiş’ diyor. Seni bile ziyarete gittim, daha ne istiyorsun? Bu zihniyet Türkiye’yi barıştıramaz!

MONTAJLARI FETÖ’CÜLER YAPIYOR

SANIYORDUM; MEĞER ERDOĞAN’IN ADAMLARI DA YAPYORMUŞ!

Samsun’a gittim. Gençler sahneye bisiklet getirdiler. Bisiklete bindim. Aydın’da zeybek oynadım. Uşak’ta traktöre bindim. Şimdi benim bu resimlerimi almışlar, sosyal medyada ne yapmışlar size onu izleteyim. Bisiklete camide binmişim; traktöre camide binmişim. Zeybeği camide oynamışım. Bir şey söyleyeyim mi size? Bunlar zavallı zavallı! Bunlar kaybedeceklerini anlayınca ne yapacaklarını şaşırdılar. Ben önceden bu montajları FETÖ’cüler yapıyor sanıyordum; meğer Erdoğan’ın adamları yapıyormuş!

MUHARREM İNCE’NİN BELEDİYE PERSONELİNCE CUMHURİYET MEYDANI’NDA KARŞILANIŞI

SİZDE DE PENSİLVANYA’YI ZİYARETE GİDENLER

VARMIŞ. HAY MAŞALLAH! ADINI SÖYLEMEM; BELKİ “BAYRAM”DA AÇIKLARIM

Bunlar FETÖ’nün eski ortağı; sizde de Burdur’da da bayağı uzmanları var yani. Hey maşallah! Ziyarete gitmek mi istersin; yaz da yaz! Şimdi, bak ablamın başı kapalı. Arkadaki ablamın da açık. Başı açık ablama sesleniyorum. Siz başınızı kapattığınız zamanlar oluyor mu? Oluyor. Nerede kapatıyorsun? Camide, türbede, namaz kılarken, Kuran okurken. Pensilvanya türbe mide oraya gidince başınızı kapattınız? Sizin bu memlekette de var ha, var var, biliyorum. Ziyaretçilerden de bol miktarda var. Adı lazım değil. Belki “bayram”da açıklarım. Şimdi söylemem. (Bayramda bayramda bağırışları)

BURDUR, TAMAM MI; “TAMAM!”

Burdur, tamam mı, tamam; Bir çivi, bir nalı kurtarır; bir nal bir atı kurtarır; bir at, bir yiğidi kurtarır; bir yiğit, memleketi kurtarır.

Konuşmasının sonunda bir kız çocuğunu kucağına alarak halka kırmızı karanfiller attı. Ayrıca selfie çekti.

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.