İnce ile Erdoğan arasında kıraathane polemiği

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce arasındaki çeşitli konularda cereyan eden polemikler devam ediyor. Apolet tartışmasına şimdi de kıraathane tartışması eklendi. Kamuoyunda bu tartışmaların İnce’nin hesabına olumlu not olarak kaydedildiği konuşuluyor.

Cumhurbaşkanı Hatay’da konuştu.

Cumhurbaşkanı ile rakibi İnce arasındaki polemikler devam ediyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Hatay’da konuştu.

Önemli bir proje olarak sunduğu “millet kıraathane”lerinden bahsetti.

“İnşallah yeni bir adım, Millet Kıraathaneleri kuracağız” dedi. Ve hemen arkasından Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’ye göndermede bulundu:  “Bunu bay İnce yanlış anlayabilir.”

Konuşmasını, “iskambil oynanan değil, kitaplarla döşeli, içeride kahvesi, keki olacak” diye sürdürdü.

Cumhurbaşkanı şunları ekledi: “Gençlerimiz yaşlılarımız gelecek. Hem kitabını okuyacak, hem kekini alacak, çayını kahvesini alacak; ücretsiz, ücretsiz. Yani buralar adeta hayata ne katacak ruh katacak ruh. 24 saat açık olacak.”

Muharrem İnce ise cevabını dün akşam iftardan sonra Burdur Demokrasi ve Özgürlük Meydanı’ndan, 487 milyon liraya satılan Şeker Fabrikası’nın ağzından cevap verdi.

BURDURLU GENÇLERE SESLENEREK, “SEVİNÇLİ

OLMALISINIZ; ERDOĞAN KIRAATHANE AÇACAKMIŞ GENÇLERE” DEDİ

Binlerce Burdurluya hitabeden İnce, “bugün çok sevinçlisinizdir. Erdoğan bugün gençlere bir proje açıklamış. Kıraathane açacakmış, kıraathane” dedi.

34 GÜNDE KİMYASI BOZULDU;

YAKINDA ‘İNCE’ HASATALIĞINA TUTULURSA ŞAŞIRMAM!

Gök gürültüsü gibi yuh çekildi. Ardından İnce konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bir şey söyleyeyim mi? Bu 34 günde önce kimyası bozuldu. Yakında ‘İnce’ hastalığa tutulursa şaşırmam.”

Kitle uzun uzun “Başkan İnce” sloganları attı.

487 MİLYONA ŞEKER FABRİKASINI

SATACAKSIN; ARDINDAN KIRAATHANE AÇACAKSIN!

“Burdur’da, Mehmet Akif Ersoy’un memleketinde, Fakir Baykurt’un memleketinde, burada şehrin içindeki Şeker Fabrikası’nı 487 milyona satacaksın. Sonra diyeceksin; kıraathane açacakmış; ‘millet kıraathanesi.’ Bir de diyor ki, orada iskambil oynanmayacak diyor” diyen İnce,  “ne yani, sana mı soracağız iskambil oynarken? İsteyen oynar, istemeyen oynamaz. Ona da mı karışacaksın? Bana göndermede bulunuyor” diye konuştu.

PROJEYE BAK, PROJEYE; KIRAATHANE AÇACAKMIŞ; FABRİKA AÇ, FABRİKA!

“Memleketin haline bakın!” diye serzenen İnce, “ben bunlara gülüyorum. Meydan meydan geziyorum. Aş diyorum, ,iş diyorum, tenceredeki et diyorum, mutfağa giren dert diyorum. Kadın bilir diyorum, tencerede aş mı kaynar taş mı kaynar diyorum. Gelecek diyorum, gelecek. Uzay diyorum, iletişim diyorum. Nano teknoloji diyorum. Endüstri 4.0 diyorum. Kuantum diyorum. Uzay madenciliği diyorum. O gelmiş 16 yılın sonunda kıraathane açacağım diyor. Kıraathane açacak. Projeye bak, projeye! Fabrika aç, fabrika! Bacaları tüten fabrika aç!” diye konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.