“İşçi süslü sözlerle kutlama değil, destek ve çözüm bekliyor”

CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. 

Cumhuriyet Halk Partisi Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut, işçinin süregelen ekonomik sorunlarının yanı sıra salgında da çalışmak zorunda bırakılmasıyla, yeni mağduriyet yaratıldığını dile getirdi.

1 Mayıs İşçi ve Emek Bayramının pandemi dolayısıyla buruk geçtiğini dile getiren CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut mesajını şu sözlerle devam ettirdi:

“Cumhuriyet Halk Partisinin kuruluşundan gelen ruhu, emeği ve alın terini öncelikli kılmıştır. Sosyal adalet ve emeğin karşılığının tam anlamıyla verilmesi Cumhuriyet Halk Partili Belediyelerin de önceliğidir. CHP’nin emeğe verdiği değeri, emekçiye gösterdiği hassasiyeti belediyelerimize bakarak anlamak mümkündür. Sendikalaşmayı özendiren, işçinin sadece ücret anlamında değil, sosyal hakları ve insanca yaşam şartları anlamında da hakkını veren anlayışı, tüm CHP’li belediyelerde görmenin gururunu yaşıyoruz.

Belediyelerimizdeki bu yönetim anlayışı, artık kaçınılmaz olan CHP iktidarının aynı zamanda emek, hak ve adalet iktidarı olacağının da en büyük göstergesidir. Türkiye ve işçilerimiz beceriksiz, hak, hukuk ve adalet tanımayan, emek sömürüsüne ve yandaş kalkındırmaya dayalı AKP iktidarına muhtaç değildir. 1 Mayısların tam anlamıyla bayram olarak kutlanacağı, işçimizin, işverenimizin ve tüm halkımızın baskıdan, krizden, ayrımcılıktan kurtulacağı günler yakındır. Emekçilerimizle omuz omuza kuracağımız emeğin iktidarında, kutlayacağımız 1 Mayısların çok yakın olduğunu biliyor, tüm işçilerimizin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününde verdikleri mücadelede yanlarında olduğumuzu, bir kez daha ifade ediyorum.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir