Isparta-Antalya Karayolu’nda 14 sosyal tesisE kapatma kararı

İYİ Parti’den tesisler kapanan işsiz ve açlığa sürüklenen 250 aileye destek

Antalya-Isparta Karayolu üzerinde yıllardır işletilen 14 sosyal tesisin kapısına kilit vuran Orman İşletme Müdürlüğü’nü protesto eden işletme sahiplerine destek Bucak İYİ Parti İlçe Örgütünden geldi. Yetkililerden yardım isteyen yaklaşık Bucaklı 250 aileye destek için bölgeye giden İYİ Partililer başta Milletvekili Yasin Uğur ve yetkililere ilgili alanın mesire alanına dönüştürülmesi çağrısı yaptı.

Isparta-Antalya Karayolu üzerinde 14 sosyal tesis bulunmaktadır.

Kargı-Çobanpınar mevkisinde bulunan ve 20 yıla yakın bir süredir yaklaşık 250 ailenin geçim kaynağı olan 14 tesisi Orman İşletme Müdürlüğü mühürleme kararı aldı.

Tesislerin mühürleneceği an işletme sahiplerine ve çalışanlarına destek olmak amacıyla Kargı ve Çobanpınar köyüne giden İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı ve beraberindeki Kocaaliler Belediye Başkanı Selahaddin Gökçe, İl Genel Meclisi Üyesi Niyazi Bülbül ve Yönetim Kurulu üyesi Murat Ünay, işletmeci ve çalışanlara destek verdi.

Vatandaşların dertlerini ve sıkıntılarını dinleyen İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

250 AİLE EKMEK YİYOR; MELLİ İNDİRİ TANITILIYOR

İşletmesi kapatılan vatandaşları dinledikten sonra içinde bir burukluk hissettiğini belirten Başkan Sönmez, “burası 15-20 yıldır Kargı-Çobanpınar mevkisinde bulunan ve yaklaşık 250 ailenin ekmek yediği bir geçim kaynağıdır ve bugün itibariyle Orman İşletme Müdürlüğü tarafından mühürlenecektir. Küçüklü büyüklü 14 tane işletmemiz var. Yöre ekonomisine katkısı olan ve ilçemizin tanıtımı noktasında ön planda olan bu tesisler aynı zamanda Kocaaliler’in Melli İnciri’ni tanıtmakta en iyi satış yerleridir” ifadelerini kullandı.

Orman İşletme Müdürlüğü’nün kapatma kararının arkasında yargı kararı varsa bile gene de bir çözüm yolu bulunabileceğine, burada bazı iyileştirmelerin yapılabileceğine dikkat çeken Başkan Sönmez, “siyaset ne için var? Siyaset milletle devlet arasında oluşturulacak köprü vazifesini gördüğü için var. Türkiye’de sadece burası mı var? Türkiye’de Orman İşletmesi’ne ait burası mı kalmıştı? Burasını mesire alanı yapmak çok mu zordu? Buradaki insanlarımızın mağduriyetini giderelim” ifadelerini kullanarak, AK Parti Milletvekili ve yetkililere çağrıda bulundu.

SÖZKONUSU MEKAN, MESİRE ALANI STATÜSÜNE ÇEVRİLSİN!

Başkan Sönmez, “ben buradan Ak Parti Burdur Milletvekili Yasin Uğur’a sormak istiyorum. Sayın Milletvekilim seni ben, İYİ Partili başkanlar, İYİ Partili oy verenler mi seçti? Hayır. Ama seni seçenler burada işte ablalarım, bacılarım, abilerim kardeşlerim. Seni bu yöre halkı milletvekili yaptı. Sen bu milletin gözünün yaşını durduramıyorsun? Çok mu zordu Orman Bakanlığı’na gidip burayı mesire alanına çevirmek? Çok mu zordu bu çalışmaları yapmak?” ifadelerini kullandı.

İşletme sahipleri ve çalışanlar da açıklamalarda bulunarak 15-20 yıldır işletmelerinin devam ettiğini fakat her yıl vergi ve ruhsat ödemelerini yapmalarına rağmen şimdi alınan karar gereği 14 tesisi kapatmalarının istendiğini belirttiler.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir