Isparta-Burdur rekabeti kızışıyor

Dostluk Yolu’nun 14 km’ye Düşürülmesi Projesine

İlk Tepki Ticaret Borsasından: Kına Yakın; Burdur Ekonomisi Baltalanıyor

Burdur-Isparta Dostluk yolu olarak bilinen ve bir türlü dikiş tutmayan dağ yolunun 14 km’ye düşürülmesiyle neredeyse ülkenin birbirine en yakın iki ili haline gelmesi projesi üzerinde tartışmalar sürüyor. Olayın basın yayın organlarına düşmesinden sonra suskunluğa gömülen Burdur kamuoyunda ilk ve çok sert tepki Ticaret Borsası Yılmaz Başar’dan geldi. Sosyal Medya üzerinden gelişmeye ateş püsküren Başar, “Burdur ekonomisini baltalamaya çalışanlar var; kına yakın” şeklinde eleştirdi.

Bir Isparta milletvekilinin Burdur’u Isparta’ya bağlamanın hayalini kurduğunu belirttiğinde zirve yapan Isparta-Burdur arasındaki “baba” zamanına dayanan tarihsel rekabet, geçen gün kamuoyunda “Dostluk Yolu” olarak bilinen dağ yolunun 26 km’den 14 km’ye düşürülme projesinin basın yayın organlarına düşmesiyle yeniden alevlendi. Olayın basın yayın organlarına düşmesinden sonra suskunluğa gömülen Burdur kamuoyunda ilk ve çok sert tepki Ticaret Borsası Yılmaz Başar’dan geldi. Sosyal Medya üzerinden gelişmeye ateş püsküren Başar, “Burdur ekonomisini baltalamaya çalışanlar var; kına yakın” şeklinde eleştirdi.

BURDUR EKONOMİSİNİ BALTALAYANLAR VAR; KINA YAKSINLAR!

MAKÜ’nün kente uzaklığının 7 km olduğu ilimizde Isparta-Burdur arasındaki mesafenin 14 km’ye düşürülmeye çalışılması projesinin altında ilimize karşı kötü bir niyet arayanların aslında azımsanamayacak kadar kalabalık olmasına rağmen kamuoyunu suskunluğunu korumaktadır. İlk tepkiyi de Ticaret Borsası Başkanı Yılmaz başar verdi. Başar, Facebook hesabından “kına yaksınlar” diye sert çıktı. Başar, bu gelişmenin Burdur ekonomisine zarar vereceğini, kendilerinin Burdur ekonomisini canlandırmaya çalıştıkça bunu baltalayanların bulunduğunu ileri sürdü.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir