İYİ Parti, Bucak Belediyesi’ndeki yolsuzluk söylentilerine el attı

İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez ve Belediye Meclisi üyesi Ali Sağar yazılı bir açıklama yaparak, kamuoyundaki yolsuzluk söylemleri sebebiyle Bucak Belediyesi Yazı İşleri Müdürlüğü’ne bir dilekçeyle başvurduklarını, son dört aya ait satın alma işlemlerini kalem kalem açıklanmasını talep ettiklerini ifade ederek, “söylentiler doğru mu, Bucak Belediyesi’nde yolsuzluk mu var?” diye sordu.

İYİ PARTİ SÖYLER, BUCAK’TA YETKİLİLER TAK YAPAR

Son dönemde sürüncemeye bırakılarak yılan hikayesine dönmüş olan Küçük Sanayi Sitesi esnafını ve yol güzergahındaki köylerin halkını perişan eden çile yollarına el atan ve hemen ardından asfaltlamanın başlamasını sağlayan İYİ Parti Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez şimdi de projektörlerini Bucak Belediyesi’nin işlem ve harcamalarına çevirdi.

Başkan Sönmez ve Meclis üyesi Ali Sağar, Yazı İşleri Müdürlüğü’ne bir dilekçe vererek Bucak Belediye Başkanlığına seslendi:

Nisan, Mayıs, Haziran ve Temmuz 2019 ayları içerisinde yapılan satın alma işlemlerine ait, içeriğinde satın alınan firma, teklif alınan firma, teklif rakamları olan detaylı satın alma raporlarını liste halinde yazılı olarak talep etti.

Ancak Belediye Yazı İşleri Müdürlüğü, 05.09.2019 Tarih ve 95255676-041.02-E.3951 sayı ile gönderdiği yazıda sadece satın alma raporlarını fatura listesi olarak detaylandırmadan verdi.

İyi Partililer Yazı İşleri Müdürlüğü’ne yeniden başvuru yaptıklarını ifade ederek basın açıklaması yaptı.

Açıklamanın sonunda şunları ifade ettiler:

“Şimdi yetkililere soruyoruz;

Detaylı satın alma raporlarını neden saklıyorsunuz?

Belediyemiz satın alma biriminde yolsuzluk mu var?

Halkımız arasındaki satın alma yolsuzluk söylentileri doğru mu? “

Yetkililer acilen göreve davet ediyoruz, detaylı satın alma raporlarını siz kıymetli halkımız ve bizlerle paylaşmasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandılar.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir