Karantina altındaki beldenin başkanından uyarıcı paylaşımlar #EvdeKalBurdur #EvdeKalSöğüt

Bucak’ta kısmi yapılan karantinanın ardından 7 Nisan 2020 tarihinde Çavdır/ Söğüt’ün tamamında uygulamaya başlanan karantinanın ardından sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Söğüt Belediye Başkanı Ayhan Yurdasiper, halka uyarılarda bulundu; “zor günlerin daha iyi şekilde atlatılmasının Belde halkının elinde olduğunun unutulmaması gerektiği”ni vurguladı.

Tüm dünya korku filmlerindeki gibi Kovid16 ile boğuşuyor.

Bir milyon 400 bin kişi Kovid19’a yakalandı.

80 bini aşkın kişi hayatını kaybetti.

ABD, İtalya, İngiltere gibi ülkelerde günlük ölümler binleri aşmaya başladı.

Ülkemizde ise 34 bini aşkın vaka saptandı.

Hayatını kaybedenlerin sayısı 725’e yükseldi.

İnsanlığın yeni düşmanı Kovid19 gerçekleri

İlimizde ise ilk günden itibaren Kovid19 tedbirleri disiplinli bir şekilde uygulandı.

Henüz merkezde herhangi bir vaka cereyan etmemekle beraber Kovid19 olayına rastlanan yerlerde de dış kaynaklı olduğu saptandı.

Mart’ın sonlarında Karamanlı’da il dışından gelerek taş ocağında çalışan bir vatandaş Kovid19’a yakalandığı anlaşıldı. İlçede bazı yerler karantinaya alındı.

5 Nisan’da Bucak’ta İstanbul’dan geldiği anlaşılan bir vatandaşta Kovid19 vakası saptanınca bir sokakla bir site karantinaya alındı.

Son olarak Antalya’dan gelen Söğütlü bir vatandaşta Kovid19 saptanınca Belde toptan karantinaya alındı.

Karantinaya alınan Söğüt beldesi Belediye Başkanı Ayhan Yurdasiper sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, Söğütlü vatandaşları kurallara tam olarak uymaya davet ediyor.

Belediye’nin tüm imkânlarıyla ve ekipleriyle görevinin başında olduğunun altını çizen Başkan Yurdasiper, Belde halkının “bu zor günlerde birlik ve beraberlik içinde olacağından emin olduğu”nu, ancak “bu zor günlerin daha iyi şekilde atlatılmasının Belde halkının elinde olduğu”nu, “Belde halkının daha dikkatli davranmasında olduğu”nu vurguladı.

Başkan Yurdasiper, Belde halkına zor günlerin atlatılmasının toplumsal mesafeyi korumaktan ve kurallara uymaktan geçtiğini belirterek, #EvdeKalSöğüt, #EvdeHayatVar çağrısında bulundu.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]

Kahraman sağlık Mehmetçiklerimizi alkışlamayı sürdürüyoruz

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir