Karataş Gölü, Doğa Turizmine kazandırılıyor

Vali Hasan Kürklü, Kuş türlerinin ülkemizdeki önemli yaşam alanlarından biri olan Karataş Gölü’nde incelemelerde bulundu ve Karataş Gölü Yönetim Planı hakkında bilgi aldı.

Türkiye’de saptanmış 135 adet uluslararası sulak alanlardan biri olan Karataş Gölü’nde incelemelerde bulunan Vali Hasan Kürklü’ye İl Jandarma Komutanı J. Albay Tayfun Dündar, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, İl Genel Meclisi Başkanı Osman Karakaya, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Servet Olpak, Karamanlı Belediye Başkanı Fatih Selimoğlu, İl Genel Meclisi Üyeleri eşlik etti.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı 6. Bölge Müdür Yardımcısı Osman Yöntem ile Doğa Koruma ve Milli Parklar 6. Bölge Müdürlüğü, Burdur Şube Müdürü Tamer Yılmaz, Yönetim Planı hakkında Vali Hasan Kürklü’ye bilgi verdi.

Yönetim Planı çalışması çerçevesinde Karataş Gölü çevresine kuş gözlem evi, doğa eğitimi verilecek mekânlar, şehir terası, kuş gözlem kulesi, canlı türleri tanıtmak amacıyla ziyaretçi merkezi gibi çalışmaları kapsayan yönetim planının Nisan 2016 tarihinde bitip Orman ve Su İşleri Bakanlığı’na teslim edileceği bilgisi verildi.

Gölün dünya harikası bir yer olduğunu kaydeden Vali Hasan Kürklü, bu güzelliği herkesin görmesi gerektiğine vurgu yaparak, yetkililere yönetim planını hızlandırmaları konusunda talimat verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir