Kılıçdaroğlu, Isparta’da gül emekçileriyle buluştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Isparta’da gül emekçisi kadınlarla gül topladı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, çıktığı yurt gezilerinin Batı Akdeniz bölümünde bazı temaslarda ve ziyaretlerde bulunmak üzere geldiği Isparta/ Gönen’deki bir gül bahçesini ziyaret etti.

Bahçede çalışan kadınlarla gül toplayan Kılıçdaroğlu, işçilerle kahvaltı yaptı, çalışanlarla ve üreticilerle sohbet etti.

Çalışanlarla ve partililerle hatıra fotoğrafı çektiren Kılıçdaroğlu, buradan Gönen Belediyesi’ne geçti. Belediyenin balkonundan Kılıçdaroğlu’nun üzerine gül yaprakları serpildi.

Belediye Başkanı Osman Kesmen ve diğer belediye yetkilileriyle sohbet eden Kılıçdaroğlu, kentteki gül üretimiyle ilgili bilgi aldı.

Kılıçdaroğlu, ziyaretin ardından belediyenin önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, Isparta denilince 83 milyonun aklına gül geldiğini söylediğini, gülün kilogram fiyatının bu yıl en az 7,5 lira olması gerektiğini söyledi ve “Isparta’nın aromatik bitkiler açısından bir merkeze dönüştürülmesi lazım.” dedi.

Gül bahçesinde çalışan işçileri gördüğünü belirten Kılıçdaroğlu, “Üreticiler çalışıyor, emek harcıyor. Onlar da gül alım fiyatlarının şimdiye kadar açıklanmamasından şikayet ediyor. Çünkü onlar üreticiye iyi bir fiyat verilirse ‘İyi bir gelir elde ederiz.’ diyor. Hükümetten bekliyoruz, arzu ediyoruz, gülde taban fiyat belirlensin, dolayısıyla gül üreticisi şunun veya bunun eline düşmesin. Isparta gül yağı açısından hazine, dünyada sayılı kentlerden birisi hatta bir numaralı kent. Isparta’nın bu özelliğinin korunması lazım. En büyük arzumuz bu” diye konuştu.

İlçe merkezindeki esnafla da bir araya gelen Kılıçdaroğlu, İsmail Hakkı Tonguç Müzesi’ni gezdikten sonra Burdur’un Bucak ilçesine hareket etti.

Fotoğraf: Muhammet Fatih Başçı (Yenigün)

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir