Sendikalarda savurganlık

Şeker-İş Başkanı’nın 1 milyonluk aracı sendikaları karıştırdı

Şeker-İş Sendikası Başkanı İsa Gök’ün kendisine aldığı 1 milyon TL’lik lüks hizmet aracı eleştirilerin odağı oldu. Gök, ‘kullandığım araç arızalandı. Mecburen aldık’ dedi. Türk-İş Başkanı Ergün Atalay, ‘Şeker için mücadele ederken böyle bir araca binmek uygun değil’ diye tepki gösterdi.

Ülkede ekonomi dibe vurmuşken, şirketler iflas kuyruğuna girmişken, ABD Doğu Akdeniz’den Suriye ve Irak kuzeyi boyunca İran sınırına kadar geniş bir cephede ülkemizi kuşatarak namlularını bize çevirmişken, çiftçi toprağını ekme ve şeker işçisi işini kaybetme telaşına düşmüşken Şeker-İş Sendikası Genel Başkanı İsa Gök’ün, aldığı 1 milyon liralık hizmet aracı sendikalar arasında da tartışmaya neden oldu. Kendisini “araba arızalandı, mecbur kaldık aldık. Uzun yola gidiyoruz. Hem hızlı hem de güvenli olması gerekiyordu” diye savunurken Şeker-İş’in bağlı olduğu çatı konfederasyon Türk-İş’in Genel Başkanı Ergün Atalay duruma tepki gösterdi.

Aydınlık gazetesinin haberine göre, Atalay, gazetecilerin Şeker-İş Sendikası Başkanı İsa Gök’ün değeri 1 milyon lira olan yeni aracına ilişkin soruları üzerine, “hiç doğru değil. O araç herkeste var ama yapılan hiç doğru değil. Doğru olmadığını sabah kendisine de ifade ettim. Hiç doğru bir iş değil. Şeker için mücadele ederken böyle bir araca binmek uygun değil” ifadelerini kullandı.

“İade talebiniz oldu mu?” sorusu üzerine Atalay, “söylemem gerekenleri söyledim” dedi.

Diğer sendikalarda da savurgan harcamaların eleştiri konusu olduğu öğrenildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir