Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’ye ‘hodri meydan’ dedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP’de) kılıçlar çekildi; erken yerel seçim için çalışmalar yapan siyasi iktidar karşısında muhalefet darmaduman. Partisinden yüzde 8 daha fazla oy toplayan ve 81 ili dolaşacağını ilan eden İnce karşısında “koltuk hesabı olanın bu partide yeri yok” diyen Kılıçdaroğlu “hodri meydan” çekiyor.

Kendisine destek için genel merkez binasına gelen partililere seslenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu herkese söylediğini, herkesin bilmesi istediğini belirterek, “Muharrem İnce bizim bir değerimizdir. Onu da sonuna kadar kucaklıyoruz” diye konuştu.

Dün CHP genel merkezi önünde “Kılıçdaroğlu istifa” diyenlerin ardından bugün Kılıçdaroğlu destekçileri toplandı. Bunun üzerine destekçilerinin karşısına çıkan ve ”zahmet etmişsiniz gelmişsiniz. Bugün çok sevinçli bir gündeyim; nedeni şu: Havuz medyasında manşet olduk. Bundan daha güzel bir şey olabilir mi?” diyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, genel başkanlıkta devam mesajı vererek, “seçim süreci boyunca konuştuğum laflardan bir cümle bile kullanmadılar. Oysa bugün manşetlerdeyiz ne kadar mutluyum emin olun anlatamam. Demek ki yaptığımız iş doğru. Havuz medyasında manşetsek yaptığımız iş doğru. Biz inandığımız yolda yürümeye devam ediyoruz hiçbir arkadaşımızı ötekileştirmek partinin dışında düşünmek asla böyle bir düşüncem yok inancım da yok. Herkesi kucaklayacağız. 81 milyonu kucaklayacağız. Duvarın bir kısmını yıktık önümüzdeki seçimlerde duvarın tamamını yıkacağız. Önümüzdeki seçimlere gerçekten ciddi bir hazırlıkla gideceğiz. Herkes bilsin, Muharrem İnce bizim bir değerimizdir, onu da sonuna kadar kucaklıyoruz. Sevgili arkadaşım Muharrem İnce, 81 ili gezeceğini ifade ediyor. Bütün il başkanlarına talimatımdır; geldiği zaman karşılayacaksınız, halkla buluşturacaksınız, ne gerekiyorsa yapacaksınız. Gülerek, sevinerek ve bir heyecan içinde yolcu edeceksiniz” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.