Kılıçdaroğlu, partisinin Bucak’taki başarısızlığının nedenini açıkladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bucak’ta partisine katılan yeni 500’ü aşkın üyenin rozet takma törenine katıldı. CHP Lideri törende yaptığı konuşmada partisinin Bucak’taki başarısızlığının nedenlerini açıklayarak, “Bucak’tan arzu ettiğimiz oyları alamadık. Bunun sorumlusu Bucaklılar değil, bizleriz. Biz gelmedik, sofranıza oturmadık, kahvenizi içmedik, derdinizi dinlemedik. Ankara’da oturduk, güzel laflar ettik, ’Niye bize oy vermiyorsunuz’ diye gezdik, oturduk, bir de kızdık” dedi.

Antalya Büyükşehir belediye Başkanı Muhittin Böcek’in oğlunun düğün merasimine katılmak üzere bölgemizde gelen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Bucak partisine yeni katılan üyelerin rozet takma törenine katılarak üyelerin rozetlerini taktı. Kılıçdaroğlu törende yaptığı konuşmada, “Bucak’tan arzu ettiğimiz oyları alamadık. Bunun sorumlusu Bucaklılar değil, bizleriz. Biz gelmedik, sofranıza oturmadık, kahvenizi içmedik, derdinizi dinlemedik. Ankara’da oturduk, güzel laflar ettik, ’Niye bize oy vermiyorsunuz’ diye gezdik, oturduk, bir de kızdık” dedi.

Kılıçdaroğlu, “Gençler heyecanlı biliyorum, onların heyecanını bir dava uğruna büyütmemiz gerekiyor. O dava hepimizin davasıdır. O dava, alın terine değer verme, beraber, birlikte yaşayalım, sen ben ayrımı yapmama, ister doğuda ister batıda, güneyde, kuzeyde beraber yaşayalım davasıdır. Kucaklaşma, birbirimize farklı gözlerle değil helalleşmek, bir araya gelmek, oturmak, sohbet etmek, konuşmak davasıdır. O dava, hiçbir evde hiçbir çocuğun yatağa aç girmediği davadır. Herkesin işinin aşının olduğu bu dava için buradayım” diye konuştu.

“Biz gelmedik, sofranıza oturmadık, kahvenizi içmedik, derdinizi dinlemedik. Ankara’da oturduk, güzel laflar ettik, ’Niye bize oy vermiyorsunuz’ diye gezdik, oturduk, bir de kızdık” diyen Kılıçdaroğlu, “Ben böyle bir insan değilim, sizler gibi yetişen bir insanım. 7 kardeşiz. Üniversiteyi bitiren sadece benim. Devlette önemli görevlerde bulundum. Her aşamada her yerde onurumla gezdim. Siyasete girdiğim gün mal varlığımı internet siteme koydum. Rüşvet yiyenlerin, ezenlerin her zaman karşısında oldum ve onlarla mücadele ettim. Benim 27.5 yıllık bürokratik hayatımı sorguladılar ’Acaba bir şey bulabilir’ miyiz diye. Boğazından aşağı haram lokma inmiyorsa, o kişinin veremeyeceği hesap yoktur” değerlendirmesinde bulundu.

Kılıçdaroğlu konuşmasının devamında şu görüşleri dile getirdi:

“Kaynakçı kardeşim, ’Ayakkabı alamaz noktaya geldik, çay içmek, şeker almak bile lüks hale geldi’ diyorsa, oturup hepimizin konuşması lazım. Bunu kim düzeltecek? Siyaset kurumu düzeltecek. O zaman haktan, emekten, alın terinden yana olan, torpili değil de hak edene hakkını teslim eden bir siyasi anlayışa ihtiyacımız var. Eğer biz bunu yapabilirsek memleketimizi kurtaracağız. Bataktan kurtaracağız. 2 bin 200 TL’den buğday alıp, dışarıdaki buğdayı 6 bin 400 TL’den alıyorsanız bir sorununuz var demektir. Süt üreticisi geçinemiyorsa, bakkal geçinemiyorsa, sanayici önünü göremiyorsa, kamyon, otobüs şoförü yükselen mazot fiyatlarından ne yapacağız diyorsa, insanlar otobüse binemez hale geldik diyorsa hepimizin oturup düşünmesi lazım. Biz bu sorunu çözmek için buradayız. Allah’ın izniyle bu sorunu sizlerin desteğiyle çözeceğiz. Bundan bütün arkadaşlarım emin olsun. Her evde huzurun olmasını, bereketin olmasını isterim. Kadınların daha güçlü olmasını isterim. En çok çalışan kadınlar, en çok mağdur edilenler onlar. Aile destekleri sigortasını getireceğiz.”

Video: Murat Dilek-Foto: Ali Orkun Ercengiz

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.