Kılıçdaroğlu’na saldırıyı eş zamanlı protesto eylemi

Seçim süreci boyunca artan gerilimi ve “ısınan demiri” soğutma girişimleri derin bir provokasyon olarak dün Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na şehit cenazesi için gittiği Çubuk’ta yapılan hunharca saldırıyı eş zamanlı protesto eylemleri ülke çapında yapıldı. Bu kapsamda Burdur Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) üyeleri ve İYİP’liler Cumhuriyet Meydanı’nda toplanarak bu kışkırtıcı saldırıyı protesto ettiler.

Burdur Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Örgütü Cumhuriyet Meydanı’nda toplanarak Genel Başkanlarına yapılan saldırıya tepki gösterdi. İYİ Partililer de destek verdi.

Basın açıklamasına CHP İl Başkanı İzzet Akbulut ve İl Örgütü, İYİ Parti İl Başkanı Faruk Erkan, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve vatandaşlar katıldı.

Açıklama metnini okuyan ve Genel Başkanlarına düzenlenen saldırının birlik ve beraberliği bozmayı hedeflediğini söyleyen İl Başkanı İzzet Akbulut, “ülkemizin başkentinde, hepimizin şehidi Mehmetçiğimizin cenaze töreninde şehidimizin cenazesine katılan tek siyasi parti lideri olan Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı’na hain bir saldırıda bulunulmuştur. Yapılan hain saldırı aynı zamanda şehidimiz Yener Kırıkçı’ya ve onun ailesine karşı da yapılmış büyük bir saygısızlıktır” dedi.

Saldırının bireysel bir protesto eylemi değil, organize bir eylem olduğuna vurgu yapan CHP İl Başkanı

İç cepheyi hedef alan provokasyon yumruğu

SALDIERI, ÜLKEMEİZİN BİRLİK VE BERABERLİĞİNE KARŞI YAPILMIŞTIR

İzzet Akbulut, ”bu saldırı, ülkemizin birlik ve beraberliğine yapılan saldırıdır; saldırının azmettiricileri bellidir; adına gazete denen paçavranın CHP’sini hedef göstermesi, bir takım odakların Genel Başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa, CHP’sinin şehitlerimizin cenazelerine alınmasın diye kimler talimat verdiyse, kimler ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu partiye hakaretler yağdırdıysa, bu saldırının alt yapısını yapan onlardır”  ifadesinde bulundu.

GÜN, KIZGIN DDEMİRİ SOĞUTMA GÜNÜYSE HERKES ONA GÖRE DAVRANMALIDIR

Emperyalist güçlerin hizmetkârlarının, topluma kin ve nefret eken, o zehirli dil sahiplerinin bu saldırının sorumluları olduğunun altını çizen Başkan Akbulut, “askerlerimize kurşun sıkarak bu ülkeyi bölüp parçalamaya çalışan hainlerle, attığı manşetlerle milleti şehit cenazeleri üzerinden bölüp parçalamaya çalışan edepsizler, aynı Emperyalist güçlerin hizmetkârlarıdır. Türkiye’yi korku ve terör ortamına sürüklemeye çalışanlara karşı uyanığız. Gün ‘kızgın demiri soğutma’ günüyse herkes buna göre davranmalıdır. Basit siyasi menfaatler için ülkemizin tüm demokratik birikimi birlik ve bütünlüğü feda edilemez. Ankara Valisi, İçişleri Bakanı derhal istifa etmelidir. Milli Savunma Bakanı’na bir sorumuz var, ‘o evi yakın’ diye bağıran hainlere dönüp ‘mesajını verdiniz’ demek ne anlama gelmektedir? Herkes müsterih olsun, aziz milletimiz soğukkanlı oynanmak istenen bu oyunu bozacak güçtedir. Bizler Kuvayı Milliye devamı olan Cumhuriyet Halk partisiyiz” diye konuştu.

KİTABIM: “ATA ETİ, İTE OTU!”

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir